Avatar Sahneleri Gibi Bir Yer SuperTrees

Avatar Sahneleri Gibi Bir Yer: SuperTrees
Singapur da bulunan Gardens By The Bay, görenleri büyülemektedir. Bahçe şehir veya bahçe içindeki şehir olarak adlandırılan Singapur eşsiz güzelliklerde ki botanik bahçeleriyle adeta animasyon ve bilimkurgu filmlerin den fırlamış gibi görünmektedir. Singapur yüz ölçümü bakımından çok küçük olmasına rağmen tüm topraklarının %47’sinden fazlası yeşil alanlardan oluşmaktadır. Singapur sadece botanik bahçeleriyle değil tema parklarıyla da adından oldukça sık söz ettirmektedir. Singapur da Singapore Botanik Gardens’den sonra gezilmesi gereken yerler arasından en büyük ilgiyi Gardens By The Bay botanik bahçesi görmektedir. Singapur’a giden turistlerin muhakkak gidip görmesi gereken yerlerden birisidir.
Super Trees
İnsan hayatının ve doğanın muhteşem güzelliğini kullanarak yapılmış olan Gardens By The Bay yeşilin bütün tonlarını bulundurmaktadır. Gardens By The Bay’ı görenler muhteşem güzelliği karşısında adeta büyüleniyor. Birçok farklı temadan oluşan Gardens By The Bay’ın en çok sevilen ve ilgi gören tasarımı ise Super Trees olarak adlandırılan devasa büyüklükteki ağaçlarıdır.
Super Trees tamamen insan yapımı olan devasa büyüklükteki ağaçlardan oluşmaktadır. Bu ağaçların uzunlukları 25 metre ila 50 metre arasında değişmektedir. Tamamen insan yapımı olan bu devasa büyüklükteki ağaçlar arasında bulunan asma köprüler sayesinde bir ağaçtan diğerine muhteşem manzara eşliğinde geçmek mümkündür. Bu ağaçlar harika bitki örtüsü ve devasa boylarının yanı sıra geceleri klasik müzik eşliğinde yapılan ışık gösterileriyle de görenleri büyülemektedir.
Gardens By The Bay hem açık hava hem de kapalı ortamda bulunan botanik bahçeleriyle keyifli saatler geçirmenizi sağlayacaktır. Gardens By The Bay’ın açılış saati sabah saat 05.00 de açılıp gece saat 02.00 da kapatılmaktadır. Bu açılış ve kapanıl saatleri kapalı alanda bulunan botanik bahçeler için değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı gitmeden önce kapalı alandaki bahçelerin açılış ve kapanış saatlerine bakıp gitmeniz en doğrusu olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.