Augur Nedir

Augur Nedir?
İlerleyen teknolojiyle geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren kripto para sistemleri, son zamanlarda popülerliğini oldukça artırmış durumda. Bitcoin ve Ethereum gibi popüler ve gelecek vaat eden kripto para birimlerinin ardından Augur’da emin adımlarla ilerlemekte. Augur’un Türkçe karşılığı kahin olarak bilinmektedir. Aslında bu adı almasının sebebi tamamıyla çalışma sisteminden kaynaklanmakta. İddaa ve bahis tarzında bilinen sistemlerle benzer özellikler taşımaktadır. Kısacası çalışma mantığı geleceğe dair tahminleri sıralaması ve yatırımcıların oylamasına sunup, doğru tahminde bulunan yatırımcıya kazandırmasıdır.
Augur Kazandırır Mı?
Çalışması tamamıyla sistematik. Size sunulan seçeneklerden bağımsız ve özgür olarak seçim yapabilirsiniz. Çok yüksek karlar elde edebilir ya da elini boş dönebilirsiniz. Yani kazanıp kazanmayacağınız size bağlı.
Augur Alım Satımı
Son zamanlarda kullanımı artan kripto para birimlerinin alım satımı oldukça zordur. Sadece Augur değil, en bilinen kripto para birimi Bitcoin için de aynı durum söz konusudur. Bunun en bilindik ve belirgin sebebi ise ülkemizde her ne kadar rağbet görseler de alım satım ve harcama konusunda geniş yelpazeye ulaşmamış, yeterli gelişmeyi sağlayamamışlardır. Bu neden ile Augur satın almak veya satmak istiyorsanız ufak bir araştırma sonucu güvenebileceğiniz bir site bulup işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Augur ve Ethereum
Bitcoin projesinden sonra bizleri en çok heyecanlandıran ve yatırımcıların göz bebeği olan Ethereum projesi hayata geçirilmişti. Zirvelere doyamayan Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, Ethereum’dan sonra yeni bir proje ile karşımıza çıkacağını söylemişti. Sözünün arkasında duran Buterin, 17 Ağustos 2015’te projeyi başlattı. Projeyi başlattıktan sonra oldukça yüklü bir miktar yatırım toplayan Buterin, 2016’da projenin hizmete sunulacağını duyurmuştu. Augur’un Ethereum ile ilişkisi buradan kaynaklanıyor. Kısacası Augur, Ethereum’un alt coini.
Augur’un Geleceği
Şu anda piyasaya ve yorumlara bakarak bir eleştiri yapacak olursak Augur’un önünün çok açık olduğunu söyleyebiliriz. Tabi her kripto para biriminde olduğu gibi olumsuz yorumlar da var. Başta da söylediğimiz üzere Bitcoin, Ethereum gibi önemli ve değerli kripto para birimlerine yaklaşmak için emin adımlarla ilerliyor. Gelecekte ise yatırımcıların gözdesi olacağa benziyor.