Asyaya Merhaba Bangkok Asya

Tay dilinde Krung thep (Melekler Şehri) olarak adlandırılan Bangkok, Tayland’ın başkenti ve 8,281 milyon nüfusu ile en büyük şehri konumundadır. Kullandıkları para birimi Thai Bahtıdır. Şehirdeki üniversite ve yüksekokulların çokluğundan dolayı aynı zamanda bir eğitim şehri olarak da anılmaktadır. Halkının büyük çoğunluğu Budist olan Bangkok’da 400 Budist tapınağı, 55 cami ve 10 kilise bulunmaktadır. Bu özelliğiyle de Bangkok’ta ibadetin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

Gündüz Ve Gece Ayrı Yaşayan Şehir

Gezilecek yerlerin en ilginç olanlarının başında, Yılan çiftliği, Lumphini parkı, Sri Mariamman tapınağı, Kukrit Pramoj evi, Assumption Katedrali, Milli müze, Muska pazarı, Uzanan Buda tapınağı, Balmumu heykel müzesi ve Siam okyanus müzesi gelmektedir. Kültür, alışveriş ve eğlence maksatlı Bangkok gezilere için mutlaka uzun bir süre ayrılmalıdır. Bangkok gündüz ayrı gece apayrı yaşayan bir şehirdir.
Gündüzleri birbirinden farklı çok miktarda alışveriş merkezleri ve pazarlarında, alışveriş yapabilir, değişik lezzetlere sahip ama herkese uygun olan lokantalar ve restoranlarda yemek zevkinizi geliştirebilir, sayısız faaliyet ve turlara katılabilir, doğa harikası olan parklarda dinlenebilir ve tarihi ve kültürel gezilere katılabilirsiniz. Geceleri ise Bangkok ayrı bir kimliğe bürünür ve her türlü eğlencenin sunulduğu bir eğlence merkezine dönüşür. Özellikle bar, disko ve gece kulübü sayısı dünyada ilk sıraları alacak miktar ve özelliklere sahiptir. Dünyanın en ünlü masaj salonları ve masaj çeşitliğiyle de Bangkok misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmakta aynı zamanda şifa dağıtmaktadır.

Ulaşım Ve Konaklama

THY’nin İstanbul’dan yaptığı 11 saat civarı bir uçuşla Bangkok’a ulaşılabilmekte, hava limanından trenle şehir merkezine kısa sürede varılabilmektedir. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Bangkok’ta, herkesin bütçesine uygun otel ve pansiyon benzeri evler bulunmakta, söz konusu yerlerde sunulan hizmetlere ödenen miktar misafirlerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.