Asyadaki Amazon Mulu Ulusal Parkı Asya

Mulu Ulusal Parkı Malezya’nın Savarak eyaletinde yer alıyor. Park muhteşem manzarası ve büyüklüğüyle görenleri etkiliyor. Bu ulusal parkı görmek için öncelikle Malezya’ya gitmek gerekiyor. Malezya Güney Asya’nın en ilgi çekici ülkelerinden birisi… Zengin bir kültüre, harika bir doğaya ve çeşitli gezilecek yerleriyle en çok turist alan yerlerden biri.

Güvenli bir şekilde gezebileceğiniz caddeleri bulunuyor.

Ayrıca ülkenin çoğunluğu yağmur ormanlarıyla kaplı… Doğa sevenler bu manzaraya hayran kalıyor. Yüksek dağlar ve yemyeşil ağaçlara sahip Malezya birçok spor türünün de yapılacağı yerler içeriyor. Bunların başında yürüyüş geliyor. Tertemiz havasını soluyarak çok güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca yürüyüş esnasında etraftaki eşsiz manzarayı ve güzellikleri ölümsüz hâle getirebilirsiniz.

Görenleri Büyüleyen Harika Milli Park

Malezya’dan Savarak eyaletine geçtikten sonra Mulu Havalimanı’na varılıyor. Havalimanı çok güzel bir manzaraya sahip… Etraf yemyeşil ve tertemiz… Oldukça büyük olan bu havalimanı dünyanın en güzel manzarasına sahip havaalanlarından birisi sayılıyor. Mulu Ulasal Park havalimanına inmeden uçaktan bile görünüyor. Amazon ormanlarını hatırlatan bu park milli park özelliği taşıyor. Devasa büyüklüğü sahip… İçerisinde binlerce hayvan yaşıyor. Ayrıca mağaralar ve şelaleler bulunuyor. Mulu Ulusal Parkı’na havalimanında bulunan jeepler ile ulaşım sağlanıyor. Belli bir ücret karşılığı sizi parka götürüyorlar.

Eşsiz Güzellikleriyle Amazon Park

Güney Asya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında Mulu Ulusal Parkı yer alıyor. Bu parkta kendinizi amazon ormanlarında geziyor gibi hissedebilirsiniz. Çünkü etraf oldukça yemyeşil yağmur ormanlarıyla kaplı… Huzur veren bir doğaya sahip… Şelaleden akan buz gibi sular insanı serinletiyor. Mulu Ulusal Parkı’nda birden fazla mağara bulunuyor. Mağaraya giriş ücretli. Bu ücreti ödeyenler mağaraya girip heyecanına heyecan katıyor.