Ardou Kim Geliştirdi

Ardo’u Kim Geliştirdi?
(ARDR) Ardor Coin, Blockchain blok zinciri teknolojisini ve sistemlerini farklı amaç ve hedefler için kullanılabilir kılmak üzere yaratılan ve geliştirilen bir platformdur. Ardor yatırımı, altcoin ve kripto para takipçileri için uzun ve orta vadede karlı bir yatırım aracı olarak görülmektedir.
Ardor Coin Nedir?
Ardor, NXT’nin (Child Chain) Çocuk zincirlerini kullanarak NXT’nin blok zincirleri teknolojisinin kullanılmasına imkan tanıyan genel ve kapsamlı bir blockchain platformu olarak tanımlanabilmektedir.
Belirli ölçülerde kişiselleştirilebilen ve hafif bir zincir olan “Child Chain” zinciri, kişisel blok zincirinin kolayca kendisini konuşlandırmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Genel olarak NXT, yatırımcıların güvenlik hususunda endişelenmemeleri gerektiğini iddia etmektedir. Çünkü, güvenlik zinciri, Ardor’un kendisi tarafından ele alınmaktadır. Bu da, Ardor’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bir yenilik olarak değerlendirilmektedir.
Ardor’un Dikkat Çekici Özellikleri
Ardor, birden çok alt zincire sahip olan bir ana zincirdir. ARDR Tokeni, POS kanıtı üzerinde kullanılabilen bir tokendir ve tüm alt zincirler için güvenlik sağlamaktadır. Child Chain tokeni, alt zincirlerde kullanılmaktadır.
Bu kapsamda, hesap özellikleri, hesap kontrolleri, phasing, veri bulutu, shuffling, oylama sistemi, mağaza, mesajlaşma, takma adlar, parasal sistemler ve varlık borsaları çocuk zincirlerinde bulunmaktadır. Bunun dışında, kitlesel fonlama özelliği de tüm alt zincirlerde bulunmaktadır.
Ardor Coin Nasıl Satın Alınır?
Ardor Coin’de, diğer bir çok coin gibi Binance üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Bunun için Binance’ye üye olmak gerekir. Üyelik işlemi oldukça basittir. Üyelik işleminden sonra Binance platformuna biraz bitcoin gönderilmesi gerekir. Gönderilen bitcoilerin cüzdanlara aktarımının yapılması ile birlikte, mevcut bitcoinler ile Ardor Coini takaslamak mümkündür.
Ardor Coin Kim Tarafından Geliştirildi?
Ardor Coin, Blockchain-as-a-Servise platformu ile, güvenilir ve sağlam NXT blok zincir teknolojisinin kanıtlanmış olan özellikleri kullanılarak, Jelurida tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. Gelişimi hala devam eden Ardor, geliştiricisi tarafından madencilikten uzak durmayı isteyen bir çok uygulamada kullanılmayı hedeflemektedir.
Jelurida tarafından iki temel zincir üzerine kurulan Ardor, tüm alt zincirlerini güvence altına alacak şekilde tasarlanmıştır. Performansın artırılması, biriken bilgilerin depolanması ve oluşan blok zincirlerindeki şişmelerin azaltılması temel hedef olmaktadır.