Ardor’u Nerden Alabilirim?

Ardor, Nxt’in evriminde atılan adımdır: Birden fazla kişiye özelleştirilebilir, kullanıcı tarafından oluşturulan blok zincirlerin birbirleriyle paralel çalışmasına olanak tanıyan yeni bir üst zinciri mimarisidir. Ardor varlık tanımlayıcıları 3 aylık bir hesap anlık görüntüsünün sonunda NXT hesap bakiyelerine oranla tüm NXT sahiplerine dağıtıldı.

Bu belirteçler, Ardor’un 2017 yılının ortalarından itibaren ana Ardor blok zincirine taşınacaktır. NXT’yi son 3 ay içinde ana blok zinciri hesabında tuttuysanız, biraz Ardor almış olursunuz, ancak biraz daha Ardor satın almak isterseniz bir dizi seçenek vardır. NXT’yi son 3 ay içinde ana blok zinciri hesabında tuttuysanız, biraz Ardor almış olursunuz, ancak biraz daha Ardor satın almak isterseniz bir dizi seçenek vardır.

Ardor ticareti yaparken dikkatli olun

Ardor’un tek blok satıcısı 2017’de canlı yayınlandığında, Ardor’un tek resmi varlığı olacak ve yeni blok zincirinde “gerçek” Ardor için takas edilecek. Ardor varlığının o zamana kadar serbestçe işlemesi planlanıyor ve böylece yeni Ardor platformu için yaygın dağıtım sağlanıyor. Ticaret yaparken dikkatli olun, her zaman yeni bir sistem başlatmanın etrafındaki heyecandan yararlanmayı seven kişilere karşı dikkatli davranmaya özen gösterin.

Ardor’u Nerden Almalı?

Bilgisayarınıza, NRS (Nxt Referans Yazılımı) istemcisini kurduktan sonra, blok zincir arka planda indirirken bir hesap oluşturmak ve işlem yapmak için arkadaşlarınıza bağlanabilirsiniz. Lütfen özellikle hesap oluşturma işlemine, özellikle zor bir şifre seçerken (ve güvenli bir şekilde saklamada) dikkat edin. NRS ana ekranında Fron, sol araç çubuğunda Varlık Değiştirme’yi tıklayın, daha sonra Varlık Ekle üzerine Ardor Kimliğini arama kutusuna girin: 12422608354438203866, Öğe ekle yi tıklayın, ardından görürsünüz:

Piccy

Bu arayüzü kullanarak ARDR NXT’yi Nxt blokçunun kendisinde güvenle ticaret yapabilirsiniz. Arayüz, basit ve interial kullanmaktır. Unutmayın ki bu blok tabanlı sistem olduğundan güncellemeler her yeni blokla bir dakika aralıklarla gerçekleşir.

Ardor Borsası

Büyük şifreleme borsaları Ardor piyasalarını yakın zamanda devreye sokmak üzereler. Ardor ticaretini sunan borsa listelerinden yararlanarak da Ardor’a ulaşabilirsiniz. Bu değişimleri yapabileceğiniz borsalar şunlardır:
Hitbtc.com
Bittrex.com
Poloniex.com
Changelly.com