Angkor Wat Tapınağında Günbatımı Asya

Angkor Wat Tapınağında Günbatımı (Asya)
Angkor Wat Tapınağı dini anlamda önemli bir yere sahip olan ve yerli halkı için oldukça önemli bir yere sahip olduğu kadar olağan üstü doğa ve muhteşem manzaralarıyla da şehrin en gözde ziyaret noktalarından birisidir. Ziyaretçiler gün doğumunda ve gün batımında burayı ziyarete gelerek bu görkemli manzaranın tadını çıkarmaktadır. Bu nedenle öncelikle sabah ve akşam güneşin doğuşu ve batışı sıralarında gölün çevresi hayli kalabalık olmaktadır.
Gün batımını görkemli bir şekilde izlenebileceği gibi bir diğer isim ise Phnom Bakheng Tapınağı’nın bulunduğu bir tepelik bulunmaktadır… Yüzlerce ziyaretçi her gün bu manzarayı izlemek için yaklaşık olarak 30 dakikalık gibi bir yürüyüşe katlanmaktadır. Burada dilerseniz eğer fillerle ortalama olarak 20$ gibi bir parayla tepeye kadar safari yapma şansına da sahip olabilirsiniz.
Angkor Wat Tapınağı
300 km bir alana yayılmakta olan Angkor Wat Tapınağında gün batımını izlemek Siem Reap’ta yapılabilecek en popüler ve oldukça keyifli etkinliklerden birisi olmaktadır. Siem Reap şehrinin kuzeyinde 5,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Angkor dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen şey, yüze yakın tapınak ve mezarların bulunduğu antik kalıntılarının bulunduğu 1000 km karelik bir alana sahip olmasıdır. 2 milyona yakın turistin ziyaret ettiği dünyanın en büyük dini tapınaklarından birisi olmaktadır.
Aynı zamanda su üzerine inşa edilmiş, şimdiye kadar gerçekleştirilmiş mühendislik projelerinden birisi olmaktadır. Angkor Wat muntazam bir şehircilik planı ile su dağıtım şebekesi kurmuş olan Khmer mileti zirveye ulaşmış olup, taş işçiliği, yontma ve yapı sanatının izlerini taşımaktadır. Özellikle akşam saatlerinde güneşin ışıkları çekildiği zaman gün batımının şahane bir büyüsüyle baş başa kalabilirsiniz. Gün batımını yakaladığınızda göle yansıyan farklı renklerdeki ışıklar sizlere bambaşka bir ortam yaratabilir.