Altes Schloss Meersburg Almanya Avrupa

Altes Schloss, Meersburg, Almanya (Avrupa)
Meersburg ufak şirin bir kasaba olmuş olmasına rağmen sundukları mucizeler çok daha fazla oluyor. Şahane bir coğrafi olan özellikleri ve güzellikleri ile romantik coğrafyaları dışında ise birçok müze de yer alıyor bu ufak ve şirin olan kasabada. Kasabayı ziyarete geldiğiniz zaman Meersburg Medival Marketini karşınızda görüyorsunuz. Her yönde kurulan bu pazar tezgahları, manzaralar ve yerel ortaçağ kıyafetleri ile insanlar burayı tam anlamıyla bir film setine dönüştürüyorlar.
Çok eski bir kale olan Altes Schloss (Eski Saray), 1548 yılına dayanır. Efsaneye göre anlatılan bu şahane kalenin yapımı 7. yüzyıl, Merovingian kralı olan Dagobert’e dayanıyor. Hususi olarak satın alınmış olan bu ortaçağ kalesini ise ziyaret ettiğiniz zaman Yeni Saray’dan (Neues Schloss)çekicilik konusunda biraz aşağılarda kalmış olduğu fark ediliyor. Fakat yine de bakımsız gibi görünen bu tarihi dokunun içinde olmak ve dolaşmak çok keyifli oluyor.
Altes Schloss, Meersburg, Almanya Özelikleri
Bu sarayı tek başınıza kolaylıkla gezebilirsiniz ve kalenin bütün olayları, şövalyeler ve savaş silahları oluyor. Alman şair olan Annette Von Droste-Hülshoff’un 8 yıl yaşadığı ve çalışıp öldüğü odayı da görme şansınız bulunuyor. Carlina-Leut ve Haziran-Ekim aylarında düzenlenen etkinliklerde Ortaçağ ve Rönesans devrine ait müziklerini, mum ışığını ve tarihi enstrümanlar ile sahneleniyor.
Meersburg‘un kuzey batısında yer alan müzeleri ile ünlü kasaba olan Unteruhldingen bulunuyor. Arkeoloji ile antik kültüre ilgisi olanların kesinlikle seveceği bir yer oluyor. Friedrichshafen havalimanı, Meersburg beldesinin 20 km doğusunda yer alıyor. Mainau kelebekleri ile bilinen ve tanınan görkemli bir adadır. Reichenau’nun manastırları ile olan hikayesi ise çok büyüleyici ve etkileyici oluyor. Ayrıca bu kasabanın, şarap ve üzüm bağlarını, tarihini keşfetmek ve bir tura katılıp sarayın içinde olan resim galerilerini ve yaşam alanlarını da gezip, havacılık müzesini de gezmenizi tavsiye ederim.