Altcoin Alma Rehberi

Altcoin Alma Rehberi
Bitcoin ve diğer para birimlerine yatırım yapmak günümüzde oldukça popüler hale geldi. Yeni başlayanlar için bitcoin ne kadar önemliyse de gittikçe değerlenen alt coinler de bir o kadar dikkat çekiyor. Alt coinlere yatırım yapmak için yapılması gerekenler ise şöyle;
Bir Exchange’e Kaydolun
Bitcoin veya alt coin satın almak istiyorsanız, öncelikle bir Exchange sitesine kaydolmalısınız. Birçok Exchange firması olmasına rağmen en iyi Exchange firmalarından biri Coinbase’dir. Önce Coinbase’e kaydolmanız gerekir.
Hayatınızda önemli olan her hesapta iki faktörlü kimlik doğrulamanız olmalıdır. Oturum açmanız, ardından doğrudan size gönderilen ikinci bir kod girmenizdir. Kimlik doğrulayıcı seçeneğini etkinleştirin ve Google Authenticator gibi bir uygulamayı indirin.
Parolalar inanılmaz derecede güvenli olmalıdır Dolar, Euro gibi gerçek paralar ile tüm altcoin alışverişlerini Coinbase üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.Ardından alt coin cüzdanlarınıza aktarmanız gerekir.
Altcoinlerle Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret Nasıl yapılır?
Öncelikle, Bitcoin, Ethereum, Litecoin satın almak, daha sonra bunları tutmak en akıllı yatırımlardan biridir. Sabırlı olmanız durumunda, bu piyasada milyoner olmak mümkündür. Tek ana akım borsası Coinbase’dir, dolayısıyla herhangi bir madeni para otomatik olarak istikrarlı bir talep sayesinde daha karlı olma avantajına sahiptir.
Buradaki genel hedef, Kraken, CEX.IO, Poloniex, Bittrex veya Bitstamp gibi exchange’lerde bulduğunuz daha küçük “altcoinler” üzerinde kumar oynamaya çalışırken,Bitcoin, Ethereum veya Litecoin etrafındaki konumlarınızı pekiştirmektir.
Bitcoin’in Pazar Üzerindeki Etkisini Anlamak
Bitcoin, ABD dolarının küresel ekonomide ne olduğunu kripto dünyasına bağlar. Biri tam anlamıyla olmadan diğeri var olamazdı. Bitcoin, çoğu değişimin diğer kripto para birimlerini satın almasını sağlayan şifreleme hacmi olup, ana marka bilinci oluşturma ile tek şifreleme oranıdır, Bu nedenle pazarın hamleleri ayrılmaz bir şekilde birbirlerine bağlantılıdır.
Ethereum farklı bir teknolojiye sahip bir rakiptir ve Litecoin de gelişmekte olan bir kripto paradır. ancak “altcoin” nin popülaritesi arttıkça, bu pazarlar ve Bitcoin para akışı arasında daha fazla dalgalanma olduğunu göreceksiniz.
Ticaret yapmayı düşünüyorsanız, herhangi bir kalıp geliştirilip gelişmediğini görmek için Bitcoin’in haritasına bakana kadar hiçbir şey yapmayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.