Alice Harikalar Dünyası Gardens By The Bay Singapur

Singapur’da bulunan Gardens By The Bay dünyanın en büyüleyici ve en fantastik mekânlarından birisidir. Gardens ByThe Bay dünyada eşi ve benzeri olmayan adeta animasyon ve fantastik filimler den çıkmış gibi gözükmektedir. Gardens By The Bay görmeye gelen turistler güzelliği karşısın da adeta büyülenmiş ce sine etkilenmektedirler. Gardens By The Bay açık hava ve kapalı ortamda bulunmak üzere 2 ayrı kısımdan oluşmaktadır. Gardens By The Bay’da yeşilin bütün tonları kullanılarak yapılmıştır. Gardens By The Bay insan ve doğanın güzelliklerini karıştırılarak yapılmış olan harika bir parktır.

Singapur, Gardens By The Bay

Gatdens By The Bay’ın en büyük bahçelerin den biri olan Bay South Garden bahçesi 50 hektarlık bir bölgeden oluşmaktadır. Gardens By The Bay parkının tamamı ise 101 hektarlık olan oldukça büyük bir arazinin üstene kurulmuştur. Gardens By The Bay’ın en gözde mekânları ise kapalı ortamda bulunan ”Cloud Forest” ve ”Flower Dome” bölgesidir. Gardens By The Bay’ın en etkileyici mekânlarından biri olan Cloud Forest dünyanın en büyük kapalı alandaki şelalesini bulun durmaktadır.

Cloud Forest tamamen insan yapımı olan 42 metre uzunluğunda devasa bir başyapıttır. Gardens By The Bay’ın en çok dikkat çeken bölgesin den biri de Superteers bahçesidir. Superteers olarak adlandırılan ağaçlar tamamen insan yapımıdır. Superteers ağaçlarının yaklaşık olarak uzunlukları 25 ila 50 metre arasın da değişmektedir. Superteers ağaçları gündüzleri devasa boylarıyla görenleri etkilerken geceleri de klasik müzik eşliğinde muhteşem aydınlatma sistemiyle görenleri etkilemektedir. Superteers ağaçlarına süper denmesinin nedeni ise bu ağaçların altında bulunan birçok bitki türünün gölgelenmesini ve binaların soğutulmasına yardımcı olduğundan dolayı bu ağaçlar süper ağaçlar denmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.