Aktivitelerle Dolu Bir Tatil Rotası El Nido Palawan Adası

Aktivitelerle Dolu Bir Tatil Rotası: El Nido, Palawan Adası
Filipinlerin Palawan adasının kuzey doğusun da bulunan El Nido dünyanın en güzel adalarından biridir. El Nido kireçtaşı kayalıklarından oluşan kıyı bölgesi milyonlarca yıl boyunca dalgaların çarpması sonucu sayısız şekilde lagün, mağara ve gizli koylar meydana gelmiştir. Civarda bulunan kireçtaşından oluşmuş diğer adalar da ilginç şekilleri ve görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir.
El Nido bölgesi o kadar güzeldir ki National Geographic Traveler’s dergisi tarafından dünyanın en güzel gezi bölgelerinin arasında adı geçmektedir. El Nido yakın bölgelerde her biri diğerinden güzel yaklaşık olarak 45 muhteşem ada daha bulunmaktadır. Bu çevrede bulunan adaların büyük çoğunluğu hala yerleşim yeri olarak kullanılmamaktadır. El Nido civarın da bulunan adaların bazıları da özel mülktür.
Palawan Adası, El Nido
El Nido da bulunan kireç kayalarının günümüzdeki halini alması yaklaşık olarak 250 milyon yıllık bir değişim sonucunda olmuştur. Bu oluşumlar sonucun da adalarda çok sayıda mağara ve lagün bulunmaktadır. Bu arada bulunan bazı mağara ve lagünler dünyanın hiçbir yerinde eşi ve benzerleri bulunmamaktadır. El Nido bölgesinde yüzeydeki doğal güzelliklerin yanı sıra deniz altında da oldukça büyüleyici mercan resifleri bulunmaktadır.
El Nido bölgesi tatil boyunca yatıp dinlenmek yerine bol bol aktivite yapmak isteyenler için harika bir tatil bölgesidir. El Nido bölgesinde yaklaşık olarak 30 tane dalış noktası bulunmaktadır. Bunların yanı sıra civar adalara giden sayısız tekne turu da bulunmaktadır. Palawan adasında bulunan El Nido yerel halkıda geçimini tamamen turistler üzerinden sağlamaktadır. El Nido kasabası hosteller, tekne turları satan firmalar, restoran ve eğlence mekânlarından oluşmaktadır. Adadaki birçok faaliyetin ve aktivitenin fiyatları da gayet uygundur. Bol aktiviteli ve keyifli bir tatil için Palawan adasın bulunan El Nido bölgesi harika bir tercih olacaktır.