Aktif Bank Swift Kodu Kaçtır

Aktif Bank Swift Kodu Kaçtır?
Aktif Bank adına işlem yapmak için Aktif Bank Swift Kodu: CAYTTRIS
Swift Kodu Nedir?
SWIFT “Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication” un kısaltılmış hali olarak karşımıza çıkar. Swift kodları ayrı ayrı bankaları tanımlamak içindir ve her bankaya özel olmak sureti ile 8 veya 11 haneli bir koddan oluşur. Tüm dünya bankalarının kendine has bir swift (bic) kodu vardır ve bu kod aracılığı ile bankalar arasında finansal fon transferleri sağlanır.
Swift Saatleri
Swift işlemleri gerçekleştirilirken, para transferi saat 17:00’dan evvel yapılması halinde para karşı hesaba 2 iş günü içinde aktarılmaktadır. Saat 17:00’dan sonra yapılırsa bulunulan gün dahil olmak üzere 3 iş günü sürmektedir.
Aktif Bank Yeni Nesil Bankacılık
Aktif Bank’ın faaliyetlerinin perakende bankacılık, yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık oluşturmakla beraber para transferlerinden sigortacılığa, kart üzerinden geniş çözümlere kadar oldukça geniş bir alanda müşterilerine hizmet vermektedir. Bu yenilikçi bir vizyona sahip bakış açısı, Aktif Bank’ın kendisini bir finans kuruluşu olmaktan daha çok geniş bir alana konumlanmasını sağlamıştır. Aktif Bank’ın yatırım bankacılığı anlayışının bir yansıması olarak, yatırımcıları için sonuç odaklı işlemleri kapsayan ve değerli fırsatları geliştiren yatırım imkanları belirlemek, öncelikli ilkeleri arasında yer almaktadır.
Birçok üründe bankacılık sektörüne öncülük etmiş ve ülkemizin ilk gerçek Varlığa Dayalı Menkul Kıymeti ve ilk İslami katılım sertifikası, ilk Türk Lirası cinsinden banka bonosu işlemleri gibi birçok değişikliği tüketici ile buluşturmuştur. Aktif Bank, 2006’dan bu yana kendi içinde 113 kat büyümüş, aktif büyüklük sıralamasında 41. sırada bulunan yerini, 2015 yılı içerisinde 24. sıraya taşımıştır. Aktif Bank yılda 50 milyonluk bir kitleye akıllı hizmetler sunan, 1.5 milyar kez kartlı ulaşım sistemine aracılık eden, 1 milyondan çok para transferi, 10 milyona yakın fatura ödeme işlemleri gerçekleştiren, 150,000’ in üzerinde bireysel kredi ve sigorta irsaliyesi satışı yapan bir kurum halini almıştır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.