AIDS Hastalığına Hangi Bölüm Bakar

AIDS Hastalığına hangi bölüm bakar

AIDS (Kazanılmış immün yetmezliği )insanlara HIV virüsü sayesinde bulaşır. HIV virüsü insanlara hayvanlardan bulaşan bir etkendir. Bu virüs zamanla insanların bağışıklık sistemine yerleştiği için zamanla bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olur. AIDS hastalığının günümüzde kesin bir tedavisi bulunmamakla beraber hastalara ve yakınlarına büyük bir zarar verir. AIDS hastalığı ürogenital yolla bulaşan bir enfeksiyon hastalığıdır. HIV etkeni nedeniyle insanlarda bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olan bir hastalıktır. Bu hastalığa bir virüs sebep olduğu için bu hastalıkla da yangı bölümü ilgilenir. AIDS hastalığı tedavisi kolay olan bir hastalık değildir. Bu hastalık yüzünden günümüzde birçok insan hayatını kaybetmektedir, tedavisi de insanlara acı veren bir hastalıktır.
AIDS hastalığı cinsel yolla bulaştığı için günümüzde hastalar toplumun yanlış düşünceleri yüzünden muayene olmayı ve tedavi olmayı kolay kabul etmemektedirler. Bu durum yüzünden günümüz insanları tedaviye geç kalmaktadır veya tedavi olmamaktadır. Biz insanlara düşen toplumu önemsemeden kendi sağlığımız için bir durumdan şüphelenirsek direkt üroloji servisine başvurmak gerekmektedir.

AIDS Hastalığının Hastane Öyküsü

AIDS hastalığına yakalandığını düşünen veya cinsel partnerinin bu hastalığa sahip olduğunu düşünen hasta adayları vakit kaybetmeden üroloji servisine veya yangı hastalıkları bölümüne başvurmalıdır. AIDS hastalığına bir virüs (HIV) sebep olduğu için yangı hastalıkları servisi bakar. AIDS hastalığı ürogenital yolla hastaya bulaştığı için hastalar üroloji servisine de başvurabilir. Ama insanlar çoğunlukla servisine de başvurabilir. Ama insanlar çoğunlukla toplumdan çekindikleri için yangı hastalıkları servisine başvuruyorlar.

AIDS Hastalığı İle İlgili Bilgi Alınacak Yetkili Mecralar

AIDS hastalığı toplumun büyük bir bölümünü etkilediği ve tehlike altında bıraktığı için devletimiz ve toplumumuz bu konuda yeterli seviyede bilgili ve dikkatlidirler. Bu yüzden birçok dernek ve sivil toplum kuruluşu AIDS hastalığı üzerine faaliyetlerini sürdürmektedirler. AIDS hastalığı için toplum bilgilendirme sempozyumları, internetten bilgilendirici siteler ve bilinçli insanlar. makale ve broşür dağıtımı yapılmaktadır. Devletimiz de bu konuda birçok bilgilendirici ve ilgi çekici çalışmaları hali hazırda bulunmakta ve büyük bir özenle gönüllüler tarafından yürütülmektedirler. AIDS hastalığı kan yolu ile de bulaşabildiği için hastaneler toplumu korumak için hastaneler toplumu korumak için kan alırken veya deri altı müdahalede bulundukları zaman daha dikkatli ve hastayı koruyucu önlemler alınmaktadır. Her şey bir yana insan kendine ne kadar iyi bakarsa hastalık ne olursa olsun ondan korunmak daha kolaydır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.