Adet Sancısı Nasıl Geçer

Adet Sancısı Nasıl Geçer?
Adet sancısı her kadının korkulu kabusu olmaya devam ediyor. Çoğu insan ağrı kesicilerin ne kadar zararlı olduğunu bilse bile içmekten vazgeçemiyor. Çünkü adet sancısı çekilen hiçbir ağrıya benzemez ve o gününüzü hatta o haftanızı bile sizlere zehir edebilir. Ama adet sancısını geçirmek en azından hafifletmek için evde uygulayabileceğiniz bir kaç çözüm önerisi var. Dikkat etmeniz gereken bir şey ise kesinlikle kendinizi ve ayaklarınızı devamlı sıcak tutmalısınız ve sıcak içecekler tüketmelisiniz. Bu dönemlerde asitli içeceklerden uzak durun.
Maydanoz
Bu dönemde en çok önerebileceğim şeylerden biri maydanoz saplarından yapılmış bir çay evet yanlış duymadınız maydanoz sapları alın ve ondan çay demleyin onu içtikten sonra rahatladığınızı hissedeceksiniz. Eğer maydanoz tadını sevmiyorsanız içine biraz şeker atabilirsiniz.
Sıcak Su Torbası
Bu dönemde sıcak çok önemli özellikle ayaklarınızı ve vücudunuzu sıcak tutmalısınız. Kalın çoraplar ve kalın kıyafetler giymelisiniz. Sancılarınızın arttığını hissettiğiniz de ihtiyacınız olan şey 2 adet sıcak su torbası bir sıcak su torbasını ayaklarınıza birisini de alt karın bölgenize koyun bu sizi rahatlatmaya yardımcı olacaktır.
Uyumak
Bu dönemde en önemli şeylerden biri uyku 15 dakikalık bir uyku bile adet sancınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyor. O yüzden yukarıdaki işlemleri uygularsanız bu ağrınızı hafifletir ve uyumanızı sağlar böylece uyandığınız zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz ve ağrılarınızdan kurtulursunuz.
Egzersiz Yapmak
Biliyorum o dönemde adım atmak bile çok zor geliyor ama biraz yürümek nefes egzersizi yapmak ya da çok ufak hareketlerle vücudunuzu hareket ettirmek ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır.
Bütün bunlara rağmen ağrılarınız geçmiyorsa doktorunuza başvurarak ağrı kesici kullanabilirsiniz. Ama sürekli ağrı kesici kullanıp bünyenizi ağrı kesicilere alıştırırsanız sürekli ilaç içme isteği doğar ve ilaç içmeden ağrılarınız kesilmez o yüzden doğal yöntemleri kullanmanız adet döneminizin daha kolay ve daha sağlıklı ilerlemesini sağlar.