Adada Hasta Oldum Okyanusya

Adada Hasta Oldum!(Okyanusya)
Tatili en sıkıcı hale getiren en önemli faktördür hasta olmak. Onca güzelliklerin arasında her şeyin tadına varmaya başlamışken birden hastalanırsınız. Okyanusya’nın muhteşem adaların da hasta olmak tatili çekilmez hale getirir. Özellikle geceleri sinekler, böcekler oldukça rahatsız etmekte hastalığın üzerine tuz biber olmaktadır. Adaya giderken tüm ihtiyaçlarını karşılayıp gitmek gerektiğini bilen bir tatilci kesinlikle zorlanmayacaktır. Hasta olan turist sadece bir hamağa yatıp sağa sola bakmak ister. Çünkü o muhteşeme doğaya karşı kendi zayıf düşmüş hasta olmuştur. Ağrıları günden güne artan tatilci için en iyi çözüm doktor bulmaktır.
Adaya Götürülmesi Gereken Malzemeler Nelerdir?
Öncelikle adaya yaz döneminde gitmeye hazırlanıyorsanız eğer plaj malzemelerinizi kesinlikle yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Daha sonra adada hasta olabilme ihtimaline karşı basit tıbbi ilaçlara da ihtiyacınız olacaktır. Gece vakti adanın eşsiz güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız fenerinizi yanınıza almanız gerekecektir. Şehir merkezine yakın bir adaya gidiyorsanız eğer oldukça fazla para almanız da alışveriş için gerekli olacaktır.
Adada Doktor İmkânı?
Gideceğiniz adaya göre sağlık imkânları değişmektedir. Gelişmiş bir adada tam teşekküllü donanımlı bir hastane bulunabilirken fazla gelişmemiş bir adada doktor bulmak bile nerdeyse imkânsız hala gelmektedir. Doktoru buldunuz fakat bu sefer adada iyileşmekte oldukça zor olacaktır. Çünkü adada her gün yağmur yağmaktadır ve sizin iyileşme sürecinizi geriletmektedir.
Adada Hasta Olmamak İçin Yapmanız Gerekenler
Öncelikle adaya gitmeden önce bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. Daha sonra yanınıza alacağınız eşya türleri ada koşullarına uygun olması gerekmektedir. Adada bulunduğunuz sürede uykunuzu da düzene sokmak hasta olmayın geciktirecektir. Bunları yapmak tabi kesin hasta olmayacağınız anlamına gelmez fakat hasta olmanızı geciktirecektir. Bu sürede çevrenizden size gelen yabani hayvanlardan da uzak durmanız daha kalıcı ve tedavi zor olacak hasar almanızı da engelleyecektir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.