99 Cennet Ada Langkawi

99 Cennet Ada: Langkawi
Yaban hayatı, egzotik florası ve yağmur ormanları ile bulabileceğiniz 5 yıldızlı en iyi tatil ortamlarından biridir. En iyi bilinen tatil yeri olan Langkawi’nin kumsalları, berrak ve sakin denizi, ormanlık alanları ve el değmemiş doğası ile rüyalarınıza girebilecek bir tatil yeridir. Langkawi adası 99 adadan en büyüğüdür. Hindistan cevizi ağaçları gölgesinde ya da deniz kıyısında olduğunca keyif yapabilirsiniz. Mangrov ormanları ve doğa tüm güzelliğini sunarken turistleri hayran bırakır.
Langkawi Mutfağı
Çin, Malay ve Hint mutfağından örnek alan Langkawi mutfağı her yıl turistlerin gelmesiyle kültürünü geliştirmiştir. Birçok ülkenin lezzetlerini görmek de mümkündür. Şık bir akşam yemeği yemek isterken, ayaküstü şeylerde atıştırabilirsiniz.
Alışveriş Langkawi’de
Alışveriş cenneti olan Langkawi adasında fazlaca el sanatları ürünleri satan mağazalarla karşılaşabilirsiniz. Seramik ürünleri, inci, batik, ahşap el oyması ürünleri en iyi hediye alternatifleridir. Alışveriş merkezlerinin çoğunluğu Kuah’da yer alır. Bu mağazalarda hemen hemen her aradığınız ürünü bulabilirsiniz.
Langkawi Festivalleri
Nisan ayında gerçekleşen festivalde genellikle su sporları yapılmadıktadır. Balık tutma, su altında hazine avı, kumdan kale gibi etkinlikler yapılıyor.
Klasik Langkawi
Langkawi’nin sunduğu tatil yerlerine kıyasla burada gece hayatı pek hareketli geçmez. Gece kulüplerini ve barları deniz kıyısında ve Pantai Kok civarlarında bulabilirsiniz. Güzel geçen bir gün sonrasında sakin bir akşam geçirme olanakları da sunmaktadır. Canlı müziğin eksik olmadığı mekanlarda bulunuyor.
Langkawi Güzelllikleri
Muhteşem doğasıyla tropikal bir cennet olan Langkawi sayısız güzelliğe sahiptir. Korunan ormanları ve plajları bunlardan bir kaçıdır.
Kota Mahsuri: Malay Prensesi Mahsuri’yi anmak için yapılan bu bölge, prensese adanmış bir tapınaktır. Eski tarzda bir tiyatro ve “diorama” müzesini barındırıyor.
Pantai Pasir Tangkorok: En güzel halk plajlarından biridir. Temiz denizi ve yumuşak beyaz kumları ile burada huzur bulabilirsiniz.