30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi
Akla gelebilecek bütün bankalar müşterilerine 3 çeşit kredi sunmaktadır. Bu krediler taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisidir.
Konut Kredisi Diğer Kredilere Göre Farklılık Gösterir Mi?
Basitçe anlaşıldığı üzere ev almak istendiğinde bankalara konut kredisi başvurusunda bulunulduğu gibi taşıt almak isteyen kişilerde bankalara taşıt kredisi talebinde bulunmaktadırlar. Bunlarında yanında birde ihtiyaç kredisi vardır bu kredi genel bir kredidir. Herhangi bir şekilde paraya ihtiyacınız olduğunda istediğiniz bankadan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabii bu kredileri alabilmek için bankalar talep edilen belirli şartlar vardır. Bu 3 farklı kredi için değişkenlik göstermektedir. Talep edilen kredilerin ödeme süreçleri 30 yıl vadeye kadar artırılmış durumdadır. Peki 30 yıl vadeli konut kredisi nasıl alırken hangi belgeler talep edilir?
Konut Kredisi Nasıl Alınır?
30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalara örnek olarak ülkemizde uzun yıllardır faaliyetini sürdüren Finans bankasını gösterebiliriz. Bankadan konut kredisi alabilmek için bankalara çalıştığınızı ispatlamanız gerekmekle birlikte kredi çekmek içinde aylık gelirinizin belirli bir miktarın altında olmaması gerekmektedir. Bu madde yalnızca konut kredisine özel olmayıp taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi alanında da aynı şekilde geçerlidir. Ön başvurunun ardından, banka tarafından tüm gerekli şartlar yeterli görüldükten sonra1 hafta içerisinde talep ettiğiniz krediye sahip olmaktasınız.
Konut Kredisine Uygulanan Faiz Oranları
Konut kredisine banka tarafından uygulanan faiz %1.08’dir. Bu oran bankalara göre değişkenlik göstermekle birlikte genel belirtmedir. Ayrıca tüm bunların dışında faiz oranları merkez bankalarının kararlarıyla sıklıkla değişiklik gösterir. Çağımızda akılları bir mantık yönetmektedir ki; kira öder gibi konut kredisi çekerek bankaya borçlanmak ve kredi ödemek birçok insana daha mantıklı gelmektedir. Tabii bu sebepten son zamanlarda da bankalar arası rekabetin arttığını gözlemlemek zor değil.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.