VBS E Okul Giriş

E okul veli bilgilendirme sistemi, MEB tarafından hizmete sokulan, velilerin çocuklarının eğitim hayatına ilişkin tüm bilgilere ulaştığı bir sistemdir. VBS e okul giriş yapılarak, öğrencilerin not bilgileri, devamsızlık bilgileri, sınav sonuçları gibi bilgilere anlık olarak ve istenilen yerden ulaşılabilen bir sistemdir.

E Okul Veli Girişi Nasıl Yapılır?

E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için MEB e okul web sayfasına gidilir. Açılan sayfada iki bölüm vardır. Bunlardan soldaki e okul yönetim bilgi sistemi, diğeri de sağdaki e okul veli bilgilendirme sistemi girişidir. Öğrenciler ve veliler, e okul veli bilgilendirme girişi yaparak sisteme dahil olabilirler. Sisteme giriş yapan kullanıcılar, öğrencinin en son not durumuna ve en son not durumuna kolaylıkla bakabilirler.

E Okul Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bir öğrencinin okul hayatına ilk adım attığı andan, mezun olduğu zamana kadar ki süreci kapsayan bir sistem olan e okul sistemine giriş yapan kullanıcılar, öğrencinin merkezi sınavlarda aldığı not bilgisi ve tercih bilgilerine ulaşabilirler. Bunun yanı sıra sınavlardaki başarıları, devamsızlık yaptığı günler, okula kayıt işlemleri ve nakil işlemleri gibi birçok bilgiye sistem üzerinden anlık olarak ulaşabilmektedirler. Veliler, sistem üzerinden okul idarecilerinin ya da öğretmenlerin toplu ya da bireysel olarak yaptıkları duyurulara ulaşabilirler. Ders programına ve derslere giren öğretmenlerin bilgisine ulaşabilirler.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Öğretmenler, e okul yönetim bilgi sistemi girişini kullanarak, öğrencilerin bilgilerinin yönetimi, girişi ve düzenlenmesi için kullanmaktadırlar. Yapılan bu bilgi girişlerine yine e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden veli ve öğrenciler kolaylıkla ulaşmaktadırlar. E okul yönetim bilgi sistemi girişi için, ilgili kişiler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanmaktadırlar. Öğretmenler, e okul yönetim bilgi sistemi girişinden öğrenci dosya girişi, düzenlenmesi ve güncellenmesi, öğrencilerin fotoğraflarının girişi ve güncellenmesi, kayıt işlemleri, nakil işlemleri, öğrenci gelişim raporları, haftalık ders programları gibi bilgilerin girişini yapmaktadırlar. Ayrıca, öğrencilerin not bilgileri, performans ödevleri ve proje ödevleri notlarının girişini de yapmaktadırlar.