Mebbis E Okul Öğretmen Girişi

Mebbis E Okul Öğretmen Girişi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimdeki kaliteyi arttırmak ve öğrenci velileri ile öğretmenler ve okul yöneticileri arasındaki iletişimi tesis etmek ve daha iyi bir eğitim hizmeti sunabilmek için MEBBİS üzerinden çeşitli uygulamalar geliştirmektedir. Bu doğrultuda geliştirilen projelerden biri de e okul projesidir. Öğrencilerin okuldaki durumlarını online olarak sunan bu sistem sayesinde özellikle velilerin çocukları hakkında bilgi alması daha kolay hale gelmiştir. Bu bakımdan tüm velilerin çocuklarının okul durumlarını öğrenmeleri için e okul veli bilgilendirme girişi yapmaları yeterlidir. Bu sisteme giriş yapıldıktan sonra, öğrenci hakkındaki tüm detaylara ulaşmak ve eğitim durumu hakkında bilgilenmek daha kolay olacaktır. Bu sistemde görülen tüm bilgiler, öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından girişi yapılan resmi ve güncel bilgilerdir.

E Okul Öğretmen Girişi

Mebbis e okul öğretmen girişi yapan öğretmenler, öğrenciler hakkındaki tüm bilgilerin girişini sistem üzerinden yapabilmektedirler. E okul öğretmen girişi yapabilmek için okul yönetiminden bilgi alınabilir ya da MEBBİS üzerinden yardım talebinde bulunabilir. E okul öğretmen girişi yapabilmek için öğretmen olmak gerekmektedir. Ayrıca, okul yöneticileri de bu panelden giriş yapabilmektedirler. Ancak öğrenciler veya veliler buradan sisteme giriş yapamamaktadır. Mebbis e okul öğretmen girişi yapıldıktan sonra, e okul panelinden farklı bir yönetim paneli görüntülenmektedir. Öğretmenler öğrenciler ile ilgili tüm bilgileri buradan sisteme girmektedirler. Buradan girilen bilgilere e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden sorgulanarak ulaşılabilmektedir. Kısacası bu sistem sayesinde MEB güvencesiyle istenildiği zaman öğrencinin not bilgilerine ve devamsızlık bilgilerine ulaşılabilmektedir.

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Mebbis öğretmen girişi yapabilmek için, Mebbis web sitesine giriş yapılır. Açılan sayfa, e okul sistemi sayfasından farklıdır. Burada da yine öğretmenin kullanıcı adı ve şifresi istenmektedir. Kullanıcı adı ve şifreleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ve okul yönetimlerinden alan öğretmenler, sayfada bulunan ilgili yerlere bu bilgileri girdikten sonra resimde görülen karakterler boş kutuya girilerek sisteme giriş yapılır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra öğrenciler ile ilgili tüm bilgilerin girişini bu sayfa üzerinden yapmak mümkündür.