Meb E Okul Öğretmen Girişi

Meb E Okul Öğretmen Girişi

2007 yılında hizmete alınan e okul sistemi, bir öğrencinin okula kaydından başlayarak mezun olana kadar tüm süreci içermektedir. Devlete bağlı ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları ve ortaöğretim kurumları e okul sisteminde işlem yapabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul web sayfasına girilir ve açılan sayfada iki bölüm bulunmaktadır. Bunlardan biri e okul yönetim bilgi girişi, diğeri ise veli bilgilendirme girişidir. Veli bilgilendirme girişinden giriş yapacak olan öğrenciler ve veliler, 4 haneli güvenlik doğrulama kodunu ilgili kutucuğa giriş yapmalıdırlar. Daha sonra ilgili alanlara öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası girilerek giriş butonu tıklanır ve sisteme giriş yapılır. Açılan sayfada öğrencinin kimlik bilgilerinden oluşan rastgele iki soru sorulur ve çeşitli öğrenci resimlerinden seçim yapılması istenir. Bu bilgilerde doğru ve eksiksiz olarak seçildikten sonra sisteme güvenle giriş yapılmış olur.

E Okul Öğretmen Girişi

Meb e okul öğretmen girişi yapıldıktan sonra, öğretmenler öğrenciler hakkında çeşitli bilgileri sisteme girmektedirler. Toplu ve bireysel olarak yapılan duyurular, öğretmenler veya okul yöneticileri tarafından sistem üzerinden yapılmaktadır. Haftalık ders programı, derslere girecek öğretmenlerin isimleri ve derslere giriş ve çıkış saatlerinin bilgileri de öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerin dönem içinde yapmış oldukları devamsızlık bilgilerinin girişi de öğretmenler tarafından yapılmaktadır. Öğrencinin sınavlarda aldığı notlar, proje ve performans ödevlerinden aldıkları puanların bilgisinin girişi de öğretmenler tarafından sisteme girilmektedir. Ayrıca, öğrencinin gireceği sınav tarihleri ile proje teslim tarihleri de yine öğretmenler tarafından sisteme giriş yapılmaktadır.

E Okul Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

E okul web sayfasına gidilir. Açılan sayfada iki bölüm vardır. Bu bölümlerden biri e okul vbs girişi, diğeri de e okul yönetim bilgi girişidir. Öğretmenler giriş yapabilmek için e okul yönetim bilgi girişi bölümünü kullanacak ve okul yönetimlerinden aldıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile buradan sisteme giriş yapacaklardır. Öğretmenler, sisteme giriş yaptıktan sonra, öğrencilerin sınav notlarından, davranış durumlarına, performans ve proje ödevlerinden, devasızlık bilgilerine kadar birçok bilgiyi buradan sisteme girmektedirler.