İnternet Bankacılığı Garanti

Bankalar yeni teknolojileri sistemlerine entegre etme konusunda oldukça iyi işler çıkarıyor. Garanti internet bankacılığı çıktığı günden bu yana birçok yenilik ile gelişimine devam ediyor. Geldiği noktaya baktığımızda şube üzerinden bile halletmenin oldukça zor olan işlemleri garanti internet bankacılığı aracılığıyla yapmak saniyeler sürüyor. Garanti Genel Müdür Yardımcısı Didem Binçer verdiği bir röportajta Garanti internet bankacılığı kullanan sayısı yaklaşık olarak 2.7M’i geçtiğini söylemişti. Bu kullanıcların bir kısmı uygulama tek sefer girmiş olsa bile şuan yapılan işlemlerin yüzde 85’nin Garanti internet bankacılığı aracılığıyla yapmış oldukça büyük bir oran.

Garanti İnternet Bankacılığı kullanmak için şifre almanız gerekiyor. Bu şifreyi alabileceğiniz yollar şunlardır;

– ATM üzerinden İnternet bankacılığı seçeneğine tıklayarak kartınızla şifre alabilirsiniz.
– SMS ile internet bankacılığı alabilirsiniz.
– Mobil uygulama üzerinden yeni şifre seçeneği ile şifre alabilir aynı zamanda buradan şifrenizi değiştirebilirsiniz.
– İnternet sitesi ve şubeden yine garanti internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Avantajları Nelerdir?

Garanti İntenet bankacılığı avantajları her geçen gün bankanın aldığı pozitif yorumlar ile birlikte artmaktadır. Şube üzerinde saatler süren işlemleri saniyeler içerisinde yapmanıza olanak sağlayan sistem aynı zamanda bütün kampanyaları anında takip hizmeti sunarak kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerine bir ayrıcalık sunuyor. Garanti internet bankacılığı üzerinden yapılabilecek işlemler ise şu şekildedir;

– Alo garanti hizmetine saniyeler içerisinde ulaşabilmek.
– Bütün fatura ödeme işlemlerinin yapılabilmesi. Bunlar şu şekildedir: Fatura ödeme, Vergi ödeme, harç ücreti yatırma, şans oyunları, bağış işlemleri
– Kredi kartı limit arttırma, kredi başvurusu gibi işlemlerini garanti internet bankacılığı ile hemen yapabilirsiniz.
– Sigorta poliçeleri ve bireysel emeklilik işlemleri.
– Yatırım işlemlerini anlık olarak yapabilmek. Bunlar şu şekildedir: Altın alım satım, döviz alım satım, dolar mevduat hesabı.
– Hesaplararası Para Aktarımı, EFT, Yurtdışına para gönderme işlemleri.
– Kredi kartnızı ödemekte zorlandığınız aylar ‘’ekstre atlatma seçeneği’’
– Yaptığınız alışverişleri anlık faizleri görüntüleyerek taksitlere bölebilirsiniz.
– Bütün şifre değiştirme işlemleri Garanti internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilir.
– Garanti bankası ile çalışan bir işyeri sahibiyseniz pos işlemlerini anlık takip edebilirsiniz.
– Garanti internet bankacılığı birikim hedefi gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.
– Garanti bankası internet bankacılığı kullananlar için çekilişler düzenlemektedir bu çekilişlere sadece internet bankacılığı girişi yaparak katılabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Güvenli Mi?

Garanti internet bankacılığı ve genel olarak diğer bankaların internet bankacılığı hizmeti Türkiye’de ve dünyada yüksek teknoloji ile korunarak ciddi bir güvenlik denetimine tabii tutulmaktadır. Bu güvenlik anlayışı sonucunda şu zamana kadar internet bankacılığı hususunda bir sorun yaşanmamıştır. İnternet bankacılığı güvenli mi? Sorusunun cevabı bu nedenle evettir. Kullanıcılar dikkat etmesi gerekenlere tam anlamıyla uyduğu zaman bir sorun yaşamayacaktır. İnternet bankacılığı şifrenizi başka bir yerde kullanmamanız ve asla dijital bir ortamda kaydetmemeniz tavsiye edilmektedir. Bu şifre sadece internet bankacılığı için kullanılmalıdır. Bunun dışında internet bankacılığı girişi için sms onayı kullanmanız sizin için oldukça önemlidir. Bu şekilde yapılan girişleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

İnternet bankacılığı sunduğu hizmet ve yeniliklerle kendini çok uzun süre daha var edecektir. İşlemlerinizi hızlı ve sorunsuz yapmak için Garanti internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.