Garanti Kredi

Garanti Kredi

Günümüzde nakit sıkıntısı yaşayan kişiler bu ihtiyaçlarını gidermek adına bankalar tarafından verilen kredilere başvurmaktadır. Talebin fazla olması bankalar arasındaki rekabetin artmasına yol açmakta ve bundan dolayı bankalar sürekli kredi kampanyaları düzenlemektedir. Garanti bankası da bunlar arasında yer almaktadır. Banka tarafından sunulan kredilere bakıldığında kredi türleri bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, avans kredisi ve konut kredisi gibi türlere ayrılmaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Garanti bankası ihtiyaç kredisi en az üç ay en fazla ise kırk sekiz ay vade ile verilen kredi türüdür. Kredi başvurusu yaparken nüfus cüzdanına ek olarak ücretli çalışanlar için gelir yazısı ya da bordro, emekliler için emeklilik belgesi, şahıs şirketi sahipleri için firma belgelerine ihtiyaç vardır. Bireysel ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranları ise dönemler itibariyle değişiklik göstermektedir. Banka bazı dönemlerde ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyerek faiz oranlarında müşteri avantajlı düzenlemeler yapmaktadır. Bunlardan haberdar olabilmek için bankanın internet sayfası takip edilebilir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti bankası taşıt kredisi kendi içerisinde 444 OTOM, anlaşmalı otomobil markaları, bayide anında kredi, Garanti – Opel işbirliği, çevreci taşıt kredisi gibi alt kategorilere ayrılmaktadır. Buralarda yer alan bilgiler kredi başvurusu yapacak olan kişiler için oldukça önemlidir. Örneğin çevreci taşıt kredisinin içeriğine bakıldığında bu kredi türü hibrit ya da elektrikli otomobil almak isteyenler için verilen kredi türü olarak belirtilmektedir. 2018 yılı sonuna kadar yapılan başvurularda garanti bonus ya da paracard sahiplerine elli lira bonus verilmektedir. Buna ek olarak ödeme planı kredi başvurusu yapan kişinin aylık gelir akışına bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Bu sayede taşıt kredisi kullanımı daha da avantajlı hale gelmektedir. Ayrıca çevreci taşıt kredisine başvuran kişiler adına WWF – Türkiye adına bağış yapılmaktadır ve bu kredinin vade seçenekleri kırk sekiz aya kadar çıkmaktadır. ,

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti bankası konut kredisi ile ilgili olarak birçok kampanyaya sahiptir. Mortgage uzmanı Garanti sloganı ile hareket eden banka ülke içindeki en geniş Mortgage ürün yelpazesine sahiptir. Alınmak istenen kredi ile ilgili bilgi edinmek adına bankanın internet sitesinde Mortgage ürünlerini karşılaştırma ve konut kredisi hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu sayede aylık ödemelerin ne kadar olacağı, ödeme planının şekli, ne kadar kredi alınabileceği gibi soruların yanıtlarına ulaşılabilmektedir. Garanti bankası kredi hesaplama aracı bu bakımdan kredi kullanacak kişiler için avantaj sağlamaktadır.