Garanti Cep

Garanti Cep

Teknolojinin gelişmesi bankacılık işlemlerinde olumlu etki meydana getirmiş ve bu sayede işlemler daha kısa süre içerisinde halledilebilir hale gelmiştir. Bunun en önemli örneklerinden biri cep şubeleri olarak ifade edilmektedir. Garanti bankası açısından bakıldığında Garanti cep şubesi istediğiniz her an ve her yerden müşteri bilgilerine ulaşabilme ve işlem yapabilme olanağı sağlamaktadır. Üstelik bu işlem cep telefonlarından yapılmakta ve sadece internet bağlantısının bulunması yeterli olmaktadır. Bu sayede tüm bankacılık işlemleri daha kolay şekilde halledilmektedir.

Garanti Bankası Cep Şubesi

Garanti cep şubesi kullanabilmek için öncelikle uygulamanın cep telefonunda yüklü olması gerekmektedir. Bunun için telefonun kendi uygulama yükleme programı kullanılabilir. Uygulama yüklendikten sonra müşteri bilgileri ile birlikte cep şubesine giriş yapılmaktadır. Eğer ilk kez giriş yapılıyorsa kayıt yapılması gerekmektedir. Giriş aşamasında TC kimlik numarası ya da müşteri numarası ile parolaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum ilk giriş için geçerli olup bir sonraki girişlerde sadece şifreyi girmek yeterli olmaktadır. Bu sayede cep şubesine giriş süresi daha da kısalmaktadır.

Garanti cep şubesinde yüz tanıma özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde uygulamanın kullanımı daha güvenli hale dönüşmektedir. Bunun için sisteme yüz tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlamanın ardından yapılacak girişlerde telefonun yüz hizasında tutulması yeterli olmaktadır.

Garanti Cep Özellikleri

Garanti cep şubesi, internet bankacılığı ya da banka şubesinden yapılan işlemlerin büyük çoğunluğunun yapılmasına izin vermektedir. Genellikle en sık yapılan işlemler arasında kredi kartı ya da fatura borcu ödeme, havale ya da EFT yapma, kredi başvurusunda bulunma gibi işlemlerdir. Cep şubelerinde özellikle paracard ya da bonus kredi kartı ile ilgili birçok işlem yapılabilmektedir. Bu sayede bankacılık işlemleri hız kazanmaktadır.

Mobil bankacılık ile ilgili önemli bir yenilik olan Garanti cep kısa mesaj yardımıyla edinilebilir Bunun için Garanti Cep yazıp 3342’ye kısa mesaj atıldığında cep telefonuna link gönderilmekte ve buna tıklandığında uygulama inmeye başlamaktadır. Uygulama indirildikten sonra sisteme giriş yapılarak kullanıma başlanabilmektedir.

Garanti Cep Şubesi

Garanti cep şubesi kullanımı için cihaz eşleştirme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde uygulama yalnızca cihazdan müşteri tarafından kullanılabilmektedir. Uygulama ile ilgili güvenlik önlemleri biraz daha artırılmak isteniyorsa bu durumda cep şifrematik başvurusu da yapılabilir. Bunlara ek olarak Garanti Cep QR kod ile para transferi, bireysel emeklilik başvurusu, para çekme ve para yatırma gibi işlemleri de mümkün hale getirmektedir.