Garanti Cep Şubesi

Garanti Cep Şubesi

Garanti bankasının önemli hizmet kanallarından bir tanesi de cep şubesidir. Garanti cep şubesi müşterilerine diledikleri yerde ve zamanda cep telefonları üzerinden bankacılık işlemlerini yapma fırsatı vermektedir. Banka şubesinden yapılan işlemlerin bir kısmı cep şubesi üzerinden de yapılabilmektedir. Böylelikle işlemler daha kolay bir hal almaktadır.

Garanti cep şubesi kullanabilmek için öncelikle bankanın müşterisi olmak gerekmektedir. Online bankacılık işlemlerini daha kolay şekilde ve son derece kısa bir süre içerisinde halledebilmek içi müşteriler cep telefonlarına cep şubeyi indirebilir. İndirme işlemi için Garanti Cep yazarak 3342’ye mesaj atılmalıdır. Mesaj atıldıktan sonra geri mesaj olarak indirme linki ilgili müşteriye gönderilmekte ve daha sonra cep şubesine giriş yapılmaktadır.

Garanti Cep Şubesi Giriş

Garanti cep mobil uygulaması indirildikten sonra giriş yapmak için TC kimlik numarası ya da müşteri numarasına ihtiyaç vardır. Buna ek olarak internet parolası da istenmektedir. Bu parola internet şubesi için kullanılan parola ile aynı olmaktadır. Eğer daha önce bu tarz uygulamalar kullanılmamışsa öncelikle parola alma işleminin yapılması gerekmektedir.

Parola almak için kredi kartı ya da paracard bilgileri gerekmektedir. Parola işlemi için garanti bankası internet sitesinde parola al kısmına girilip TC kimlik numarası ve cep telefonu yazılmalıdır. İşlem esnasında bu bilgilere ek olarak kart şifresi de girilmektedir. Tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi yapılan işlemlerin geçerliliği bakımından önem taşımaktadır. Parola alma aşamaları müşteri bilgileri, güvenlik bilgileri, SMS doğrulama, parola belirleme ve işlem onayından meydana gelmektedir.

Garanti Cep İle Yapılabilen İşlemler

Garanti cep şubesi ile yapılan işlemler içerisinde ilk sırada para transferleri yer almaktadır. Buna ek olarak QR kod ile ilgili işlemler, kartlar ve hesap işlemleri, vergi, fatura ve benzer nitelikteki ödemeler, yatırım ve döviz işlemleri yapılabilmektedir. Buna ek olarak müşteriler cep şube üzerinde profil bilgilerini değiştirebilmekte ve ayarlarını düzenleyebilmektedir. Cep şubesi ile işlem yaparken havale, EFT, fon ve hisse senedi için günlük işlem limitleri bulunmaktadır. Örneğin havale için günlük üst sınır 250.000 olarak belirlenmiştir.