Garanti Bankası Şubeleri

Garanti Bankası Şubeleri

Garanti Bankası 81 ilde toplamda 997 şubesiyle Türkiye’de hizmet vermektedir. Bankanın müşteri hizmetleri ne ve çağrı merkezini 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, buralardan aklınıza takılan işlemleri veya yapmak istediğiniz işlemleri kolayca halledebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak da online bankacılık sisteminden faydalanabilir www.garanti.com adresini kullanabilirsiniz. EFT ve yurt içi para transferleri için banka kodu bütün Türkiye Garanti Bankaları Şubeleri için 62 olarak tanımlanmıştır. Uluslararası para transferi için bankanın SWIFT (BIC) kodu TGBATRIS şeklindedir.

Türkiye Garanti Bankası şubeleri hafta içi sabah saat 09:00 açılmaktadır. 12:30-13:30 arasında bütün Garanti Bankaları Şubeleri öğlen arası vermekte olup hiçbir bankacılık işlemi yapmamaktadırlar. Daha sonra 13:30 ile 17:00 arasında ise istediğiniz bankacılık işlemlerini Türkiye Garanti Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Hafta içi haricinde hafta sonları ise Garanti Bankasının hiçbir şubesi bankacılık işlemi yapmamakta ve açılmamaktadır. Fakat bu çalışma saatleri nadiren de olsa illerdeki ya da ilçelerdeki Garanti bankalarının çalışma saatleri, geri kalan garanti bankaları şubelerine göre farklılık gösterebilir.

Şubeler, bankaların daha fazla müşteriye ulaşmaları için ve bankacılık sektöründe daha fazla yer almaları için kurulan kuruluşlardır. Şubelerden farklı olarak bankaların genel merkezi ve bölge müdürlükleri vardır. Şubeler bölge müdürlüklerine, bölge müdürlükleri de bankaların genel merkezine bağlıdırlar.

Bu sistem ülkemizde faaliyet bulunan ve çalışan bütün bankalar için aynıdır. Bankalar şubeleri sayesinde bütün müşterilere ulaşmakta ve bütün müşterilerinin ihtiyaçlarını kolayca karşılamaktadır.

Bankalar kendi şubelerine şube kodu verirler ve bu şube kodları sayesinde bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirirler. Şube kodu ile yapılacak bir işlemin hangi şubeden, hangi zamanda ve nasıl gerçekleştirildiği bilinmektedir. Şube kodu sistem sayesinde bankalar yaptıkları işlemlerdeki karışıklıkları kolayca çözebilmekte ve var olan karışıklıkları kolayca bulabilip takip edebilmektedirler.

Garanti bankası da ülkemizin her yerine yayılmış şubeleriyle müşterilerine kaliteli ve kolay bir hizmet sunmaktadırlar. Garanti bankalarının da diğer bütün bankalar gibi kendi şubelerine ait şube kodları vardır. Garanti bankasına ait şube kodlarına internet aracılığla internetten bakıp dilediğin bankanın şube koduna ulaşılabilirsiniz.

Garanti bankasının bütün şubelerinde öncelik müşteri memnuniyeti olmakla birlikte müşterilerinin bütün isteklerine karşılık verebilmektir. Garanti bankası ve bununla beraber Garanti bankasının bütün şubeleri de teknolojiyle beraber iç içe olmakta ve günümüzün getirdiği bütün yeniliklere ayak uydurmaktadır. Garanti bankasının müşterilerine yönelik açılımlarıyla bütün müşterine ulaşmaya çalışmakta ve ulaşmaktadırlar. Eğer sizde Garanti bankasının şubelerine giderseniz kendinizi ailenizin evinde gibi rahat ve güler yüzlü çalışanı ile mutlu hissedeceksiniz. Garanti bankasını seçtiğiniz için teşekkür ederiz.