Garanti Bankası İnternet Bankacılığı

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı

Garanti Bankasından banka kartı ya da kredi kartı olan bireysel ve kurumsal müşteriler, internet şifrelerini aldıktan sonra tüm işlemlerini online olarak yapabiliyor. Garanti Bankası internet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanan kişiler, şubelerden yapabildiği tüm işlemleri kolayca internetten de yapabilir. Bu hizmetten yararlanmak için bankadan bir hesabınızın bulunması yeterlidir. Banka müşterisi olmayanların bu hizmetten faydalanma şansı yoktur. İnternet bankacılığı sistemini kullanmak için sizlere hesap numarası ve internet şifresi gerekiyor. İnternet şifrenizi anında Garanti Bankası şubelerinden ya da internet üzerinden alabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?
Garanti Bankası internet şifresi için gerekli başvuruları şubelerden, internetten ya da telefon bankacılığından yapabilirsiniz. İnternet üzerinden şifre talebi yaparken sizlerden gerekli hesap bilgileriniz alınır. Kart numarası, kart kodu ve son kullanım tarihi gibi bilgileri girdikten sonra internet şifrenizi alabilirsiniz. Sonrasında sizlere harf veya rakamlardan oluşan internet şifresi verilir. Alacağınız bu şifre tek kullanımlık bir özellik gösterir. Sisteme bu şifreyle ilk kez giriş yaptıktan sonra kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. İnternetten sadece mevcut şifresini unutan kişiler şifre yenilemesi (sıfırlaması) yapabilmektedir. İlk kez şifre alacaksanız bunun için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Sizlerden alınacak birkaç imza sonrasında internet hesabınız aktif edilecektir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri
Garanti Bankası internet bankacılığı sistemi müşterilere özel olarak 7/24 hizmet veriyor. Para yatırımlarını, ödemeleri ve tüm bankacılık başvurularınızı bu sistem üzerinden istediğiniz zaman yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sisteminde yalnızca EFT işlemleri belirli saatlerde yapılabiliyor. Sabah saat 09.00’da başlayan EFT işlemi 17.15’e kadar devam etmektedir. Havale işlemlerinde saat sınırlaması bulunmaksızın istediğiniz bir anda işleminizi yapabilirsiniz. Havale gibi diğer tüm ödeme işlemlerinizi istediğiniz vakitlerde yapabilirsiniz. Hangi saatte yaparsanız yapın, işlemleriniz 1-2 dakika gibi kısa bir sürede onaylanır. Sadece belirli saatlerde ödeme alan kurumların ödemelerini mesai saatleri içerisinde yapmanız istenecektir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?
Garanti Bankası internet şifresi bulunan kişiler, bankamatiklerden ve şubelerden yapabildiği tüm işlemleri online olarak da yapabiliyor. Havale ve EFT gibi yatırımları internet bankacılığından yapmanız sizlere daha pratik bir işlem şansı veriyor. Ayrıca internet üzerinden yapılan işlemlerde çok daha düşük komisyon ödersiniz. Bunların yanı sıra ödeme işlemleri, başvuru işlemleri, otomatik ödeme talimatı verme ve hesap bilgileri görüntüleme gibi her türlü işlemi internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemini kullanan kişiler kredi başvurularını da çok pratik bir şekilde yapabiliyor. İnternet üzerinden tüm kredi türlerine ön başvuru yaparak daha kısa sürede nakit ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Fatura ödemelerinizi kurumlara gitmeden yapabilir hatta Otomatik Ödeme Talimatı vererek hesabınızdan kesilmesini sağlayabilirsiniz. Esnek hesabınız yoksa onun içinde başvuru yapabilir ve hesabınızda bakiye olmadığında bile ödemelerin esnek hesabınızdan tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.