Garanti Bankası döviz

Garanti Bankası Döviz

İktisadi piyasalarda işlem yapıyorsanız, döviz alıp satıyorsanız ya da birikimim döviz ve döviz üzerinden gelirim olsun diyorsanız Garanti Bankası Döviz işlemleri yapacağınız en doğru bankadır. Bu işlemlerin nasıl yapıldığına değinmeden önce döviz ve döviz kurları hakkında bilgi vermekte fayda var.

Döviz ulusal paramızın yabancı ülke para biriminin karşısında ki değeridir. Yani kısaca yabancı paralar döviz olarak tanımlanır. Döviz kuru her hangi bir ülkenin para biriminin başka bir ülkenin para birimi cinsinden fiyatlanmasıdır. Döviz kuru alış ve satış olmak üzere iki işlem üzerinden yapılır. Bu işlemler döviz büroları ve bankalar aracılığı ile yapılıyor. Günümüzde internet bankacılığın gelişmesi ile birlikte bu işlemler döviz bürolarından ziyade daha çok bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Bu bankaların başında şüphesiz ki Garanti Bankası gelir. Bunda müşterilerine sunduğu kolaylıklar gelir. Anlık kur, alış satışlarda alınan düşük komisyon müşterileri Garanti Bankasını Döviz işlemleri için tercih etmektedirler.

Garanti Bankasında Döviz Hesabı Avantajları

Dövizin bir yatırım aracı olduğunu unutmamak gerekir. Bir yatırım aracı olan döviz aynı zamanda bir riskte içerir. Eğer geliriniz döviz cinsinden değilse bu yönde yatırım yapmak sizin için riskli olabilir. Döviz için en iyi yatırım, lazım olmayacak bir miktarın döviz olarak vadeli hesaplarda biriktirmek ve birikimden gelir elde etmek mantıklı bir yatırım olacaktır. Bu yatırıma başlamak için Garanti Bankası’ndan vadeli hesap açarak hem dövizden hem faizden gelir elde edebilirsiniz. Vadeli döviz hesabında birikiminiz ile risksiz ve yüksek oranda bir getiri elde etmek Garanti Bankası döviz hesaplarında mümkün. Garanti Bankasının şube dışında e-Vadeli hesap açarak Euro, Dolar, Japon Yeni ve benzeri yabancı para birimlerinde yüksek oranlı faizden yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası döviz hesaplarında müşterilerine 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapların yanında 32 günden 400 güne kadar istediğiniz vadede kırık vadeli döviz mevduat hesabı açma imkânı sunuyor. Bunun yanında vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmeyen sabit getiri elde etmenizi sağlar. Garanti Bankasından vadeli döviz hesabı açtırarak pasif geliri elde ederek birikimlerinize değer katın.