Garanti Bankası Döviz Kurları

Garanti Bankası Döviz Kurları

Toplamda marka ve varlık değerleri olarak anapara kapasitesi 9,4 milyar dolar ile ülkenin 3’üncü, dünyanın ise 128’inci bankası olan Garanti Bankası, aynı zamanda en çok döviz alış-satışının gerçekleştiği özel bankalardan da biridir.

Yatırımlarını döviz üzerinden geliştirmek isteyenler için, anlık alış – satış imkânı ve Merkez Bankası döviz oranlarını temel aldığı kur fiyatları ile tüm kullanıcıların kolaylıkla faydalanabileceği imkânlar sunmaktadır.

25.07.2018 tarihi itibariyle en çok alım-satımı yapılan döviz türlerinin bilgileri şu şekildedir:

Amerikan Doları ( USD – $ ) : 4,78 TL alış, 4,88 TL satış
Euro ( EUR – € ) : 5,57 TL alış, 5,69 TL satış
İngiliz Sterlini ( GBP – £ ) : 6,28 TL alış, 6,41 TL satış
İsviçre Frankı ( CHF – CHF ) : 4,80 TL alış, 4,90 TL satış
Japon Yeni ( JPY – ¥ ) : 4,30 TL alış, 4,39 TL satış

En Güncel Garanti Bankası Döviz Kurları Kaynak : https://www.paragaranti.com/doviz

Günlük Değerlendirme

Geçtiğimiz günlerde, Merkez Bankası’nın faiz artırımına gitmemesi sebebiyle, piyasanın dalgalanmasından dolayı bir miktar artış gösteren döviz kurları, bugün itibariyle ortalama
%1,21 – %1,25 oranlarda düşüş yaşamıştır. Hatırlanacağı gibi, dün ki açıklamaya istinaden, 4,90 TL fiyat bandına oturan Amerikan Doları, bugün itibariyle özellikle hükümet kanadından yapılan ekonomi konusundaki tedbir açıklamaları ile düşüş göstermiştir. Ayrıca, bugün itibariyle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ülkenin önde gelen iş adamları ve işveren dernekleri temsilcileri ile yaptığı görüşmenin de, piyasa genelinde ılımlı dalgalar yaratması da, döviz piyasasındaki aşağı doğru seyrin bir diğer sebebi olmuştur.

Garanti Bankası İnteraktif Hizmetleri

İnternet ve mobil bankacılığının öncülerinden de olan Garanti Bankası’nın, internet kullanıcıları için özel olarak hizmete sunduğu https://www.paragaranti.com/ web sitesi sayesinde, hem yatırımlarınızın seyri için çok önemli tüyolara ulaşabilir, hem de var olan tüm döviz türleri hakkında güncel kur bilgilerine ulaşabilirler.

Günlük olarak piyasa analizleri, yatırım tavsiyeleri, borsa tüyoları ve altın & bono gibi değerli menkuller üzerine açıklama ve bültenler sunarak, kullanıcılarını sadece sunduğu bankacılık hizmeti ile değil, birçok açıdan desteklemektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.