E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi

E okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci girişi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından veliler ve öğrenciler için hizmete sunulan ve öğrenciler ile ilgili pek çok bilgiye anında erişim sağlamayı hedefleyen bir projedir. E okul veli bilgilendirme sistemi girişi hem öğrenciler hem de veliler tarafından kullanılmaktadır. Milyonlarca öğrenci ve velisinin aktif olarak kullanılmaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci ve Veli Girişi Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle internet üzerinden e-okul.meb.gov.tr adresine gidilir. Burada açılan sayfadaki, veli bilgilendirme sistemi girişi yazan bölümdeki bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulduktan sonra giriş butonuna basılarak sisteme giriş yapılır. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan menüden öğrenci ile alakalı tüm bilgilere ulaşılabilir.

E Okul Sistemi İle Neler Öğrenilir?

E okul öğrenci giriş sistemi kullanan öğrenci ve veliler, öğrencinin izinli ya da izinsiz olarak devamsızlık bilgilerine, sınav tarihlerine ve sınav sonuçlarına, şube başarı ortalamasına, yılsonu başarı notuna, karne notuna, öğrencinin aldığı teşekkür belgesi, takdir belgesi ve onur belgesi gibi belgelere erişim sağlayabilmektedirler. Haftalık ders programı bilgisine ve bu derslere hangi öğretmenlerin girdiğine ve ders giriş ve çıkış saatlerine, öğrencinin okuduğu kitaplara, nakil durumuna ve okul idaresi tarafından yapılan duyurulara ulaşılabilmektedir.

E Okul Mobil Uygulaması

Teknolojik gelişmelerin ışığında akıllı telefonların yaygın hale gelmesi ile öğrenci ve veliler e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci girişini mobil cihazlar üzerinden yapmaktadırlar. Mobil uygulama sayesinde, öğrenci hakkındaki tüm bilgilere internet erişiminin olduğu her yerden mobil cihazlardan erişim sağlanabilecektir. Veliler ve öğrenciler, e okul mobil uygulama ile web üzerinden ulaşılabilen her türlü bilgiye mobil cihazlar üzerinden ulaşabileceklerdir. E okul mobil uygulamasını, Android telefon kullananlar, “e –okul veli bilgilendirme” ismi ile Google play ‘den indirebilirler. IOS işletim sistemi bulunan telefon kullanalar ise, “MEB E-OKULVBS” isimli uygulamayı ITunes’den indirebilirler. Ayrıca, e okul mobil servis geliştirilmiştir. Öğrencinin TC kimlik numarasının yazılarak 8383 numarasına SMS atılmasıyla üyelik sağlanan bu servisten kısa mesaj yoluyla bilgi edinilebilmektedir.