E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Mobil Giriş Yap

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Mobil Giriş Yap

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e okul sistemi sayesinde, öğrenciler, öğretmenler ve velilere büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Bu sistem ile veliler çocuklarının okuldaki davranışları ve ders durumları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmektedirler. Gelişen teknoloji ile e okul veli bilgilendirme sistemi mobil uygulaması da devreye alınmıştır. Öğrenciler ve veliler telefonlarına yükleyecekleri basit bir uygulama ile e okul veli bilgilendirme sistemi mobil giriş yap diyerek sisteme girebilmekte ve web üzerinden ulaşabildikleri tüm bilgilere ulaşabilmektedirler.

E Okul Mobil Uygulama

E okul veli bilgilendirme sistemi mobil uygulamasını indirmek için, Android işletim sistemine sahip cep telefonlarının Google Play mağazasına gidilir ve “e okul veli bilgilendirme” yazılarak uygulama indirilir. IOS işletim sistemine sahip telefonların İTunes mağazasına giderek “MEB E-OKUL VBS” yazarak uygulamayı telefona indirilebilir. Uygulama cep telefonuna indirildikten sonra açılarak, öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası ile sisteme giriş yapılır ve öğrencinin tüm bilgilerine ulaşılabilir.

E Okul Mobil Uygulaması Web Üzerinden Nasıl İndirilir?

Bilgisayarın tarayıcısından play.google.com adresine gidilir. Açılan sayfada arama yap yazan bölüme “MEB E-OKUL VBS “ yazılarak uygulama aratılır. Çıkan sonuçlardan istenilen uygulama seçilerek tıklanır ve açılan sayfadaki yükle butonuna basılarak gelen pencereden uygulamanın yükleneceği cihaz seçilir. Uygulama otomatik olarak seçilen cihaza yüklenmiş olur. Uygulamanın web üzerinden indirilebilmesi için, Google hesabına giriş yapılması ve bu hesaba en az bir android telefonun kayıtlı olması gerekir.

E okul Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır ve Neler Öğrenilir?

E okul mobil uygulamasını kullanmak için öncelikle, e okul veli bilgilendirme girişi yapılmalıdır. Giriş işlemi için öğrencinin okul numarasına ve 11 haneli vatandaşlık numarasına ihtiyaç vardır. Mobil uygulamaya ilk defa giriliyorsa, bazı doğrulama soruları çıkacaktır. Bu sorulara doğru ve eksiksiz cevaplar verdikten sonra sisteme giriş yapılır. E okul mobil uygulama girişi yaptıktan sonra açılan sayfadaki menülerden öğrencinin devamsızlık bilgileri, haftalık ders programı, sınav tarihleri ve sınav sonuçları, nakil işlemleri, merkezi sınav başvuru ve tercih işlemleri, okul duyuruları ve çocuğun okul kütüphanesinden alıp okuduğu kitap bilgisine ulaşılabilmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.