E Okul Veli Bilgilendirme Girişi

E Okul Veli Bilgilendirme Girişi

E okul veli bilgilendirme girişi yapılarak okullardaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Sisteme giriş yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Sisteme öğrenci numarası ile giriş yapılarak, okul hakkındaki son gelişmelere ve not bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşılabilmektedir. Özellikle yoğun çalışan velilerin, çocuklarının okuldaki durumlarını öğrenmeleri için geliştirilen bu sistem sayesinde, öğretmenler ile veliler arasında iletişim daha da artmıştır. E okul sistemi yönetim bilgi sistemidir. Öğrencilerin sisteme kayıt olması, okula kayıt olması ile paralel olarak başlar ve mezun olduğu güne kadar sürer. Bu sistem sayesinde veliler, çocukları hakkındaki bilgilere anlık olarak ulaşabilmektedirler. Bu sistem sayesinde veliler, öğrencilerinin hangi alanda zayıf hangi alanda daha güçlü olduğunu görebilmektedir. E okul sistemi, öğretmenlere ve okul yöneticilerine de büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden e okul web sitesine giriş yapılır. Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan veli bilgilendirme girişi alanından resimdeki karakterlerin ilgili kutuya girilmesi daha sonra öğrencinin 11 haneli vatandaşlık numarası ve öğrencinin okul numarasının da ilgili kutulara girişinin yapılmasından sonra sisteme giriş yapılır. Açılan sayfada güvenlik doğrulaması yapılmaktadır. Burada öğrencinin kimlik bilgileri ile ilgili rastgele iki soru sorulur ve bu sorulara eksiksiz ve doğru cevaplar verdikten sonra, çeşitli öğrenci resimlerinin içinden öğrencinin resminin seçilmesi istenir. Bu bilgide doğru olarak seçildikten sonra sisteme giriş yapılarak istenilen bilgiler sorgulanabilir.

E Okul Sisteminde Hangi Sorgulamalar Yapılır?

E okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapıldıktan sonra, öğrencinin eğitim hayatı hakkında birçok sorgulama yapılır. Bunların arasında, öğrencinin okul devamsızlık bilgileri, yazılı sınav sonuçları, eski ismi ile sözlü olan ve şimdiki ismi ile performans notları sorgulanabilir. Bunların yanı sıra, haftalık ders programları ve bu derslerin giriş-çıkış saatleri ile derse girecek öğretmenin bilgisi, şube yazılı ortalaması, karne notları, yılsonu başarı puanları ve öğrencilerin aldığı takdir, teşekkür ve onur belgesi gibi bilgilerin sorgulaması yapılır. Ayrıca okul yönetimi ve öğretmenlerin yaptığı bireysel ve toplu duyurulara da buradan ulaşmak mümkündür.