E Okul VBS Takdir, Teşekkür Hesaplama

E okul sistemi, öğrenciler ve veliler için farklı uygulamalar ile ilgi odağı olmaktadır. E okul veli bilgilendirme girişinde notlar ve devamsızlık bilgileri öğrenilebileceği gibi e okul vbs takdir teşekkür hesaplama işlemleri de yapılmaktadır. E okul takdir ve teşekkür hesaplaması öğrenci ve veliler tarafından e okul üzerinden yapılmaktadır. Takdir teşekkür hesaplaması yapacak olan öğrencinin öncelikle tüm ders notlarını toplaması ve ders saatine bölmesi gerekmektedir. Çıkan bu sonuca göre öğrencinin takdir veya teşekkür notu hesaplanmış olur.

E okul Takdir Teşekkür Hesaplama

Okullarda dönem sonu yaklaşmaya başladığında takdir ve teşekkür hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığı da merak konusu olmaktadır. Bu işlemler e okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Takdir teşekkür hesaplaması yapılabilmesi için öğretmenlerin, öğrencilerin tüm notlarını sisteme giriş yapmış olmaları gerekmektedir. Tüm notlar sisteme yüklendikten sonra, veli bilgilendirme girişi üzerinden sisteme giren öğrenciler ve veliler yılsonu başarı puanına bakarlar. Öğrencinin dönem sonunda hangi belgeyi alacağını yılsonu başarı puanı ile belirlenir. Yılsonu başarı puanı 85-100 arası olanlar takdir belgesi, 70-84,99 arası olanlar ise teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar.

E Okul VBS Girişi Nasıl Yapılır?

E okul bilgi edinme platformu, 2007 yılının Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri tarafından hizmete sokulmuştur. Milyonlarca öğrencinin ve velinin sık sık takip ettiği bir platform olan e okul sisteminde her türlü bilgiye tek bir tıkla ulaşılabilmektedir. Öğrencinin devamsızlık bilgileri, not bilgileri, haftalık ders programları, sın av tarihleri gibi birçok bilgiye ulaşılan bir sistemdir. E okul vbs giriş yapmak için, e okul sisteminin ana sayfası açılır. Açılan sayfada bulunan iki ayrı bölümden, soldaki yönetim bilgi sistemi, sağdaki ise veli bilgilendirme sistemidir. Sağdaki bölümde bulunan resimdeki rakamlar boş kutuya girilir. Ardından öğrencinin TC kimlik bilgisi ve okul numarası girilir ve giriş butonuna basılır. Yine açılan sayfa da öğrenci ile ilgili birkaç bilginin sorulduğu güvenlik doğrulama sayfası açılacaktır. Burada sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bilgiler girildikten sonra sisteme giriş yapılabilir.