E Okul VBS Öğrenci Girişi

E Okul VBS Öğrenci Girişi

Okulların tatile girmesine az bir4 süre kala, e okul veli bilgilendirme sisteminde yoğunluk yaşanıyor. Öğrenciler ve veliler yılsonu başarı puanlarını ve karne notlarını öğrenmek için sisteme yoğun bir şekilde giriş yapıyor. E okul öğrenci girişi için, öğrencinin TC kimlik numarasına ve okul numarasına ihtiyaç vardır. Bu bilgiler ile sisteme kolaylıkla giriş yapılabilir.

E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

E okul VBS öğrenci girişi yapabilmek için, öğrencinin 11 haneli vatandaşlık numarası yani TC kimlik numarasına ve öğrencinin okuldan aldığı okul numarasına ihtiyaç vardır. Bu bilgilerin girişi yapıldıktan sonra birkaç güvenlik sorusunun da cevaplanması ile sisteme giriş yapılır. Sisteme giriş yaptıktan sonra, not bilgisini öğrenmek için sol taraftaki menüden not bilgisi sekmesi tıklanır. Buradan yazılı sınav sonuçları ve sözlü sınav sonuçları öğrenilebilir. E okul veli bilgilendirme sistemi girişi ile öğrencinin not bilgisine, devamsızlık bilgisine kolaylıkla ve güncel olarak erişim sağlanır. Bu sistem veliler ile birlikte öğrencilerinde kullanımına sunulmuştur. Öğrencinin okula başlaması ile başlayıp, mezun olduğu güne kadar ki süreci kapsamaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete alınan e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için öncelikle, e okul ana sayfası açılır. Bu sayfada sağ tarafta bulunan veli bilgilendirme girişi bölümünden, öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası ve resimdeki rakamların ilgili kutulara girilmesi ile sisteme giriş yapılır. Açılan sayfada, öğrenci kimlik bilgilerinden oluşan rastgele 2 doğrulama sorusu sorulur ve bu sorulara doğru ve eksiksiz bilgiler verildikten sonra sisteme giriş yapılır. Açılan sayfada öğrenci ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılır.

E Okul

Öğrencilerin okula kayıt yapılmasından başlayıp, mezun olduğu dönem kadarki tüm eğittim ve öğretim faaliyetlerini kapsayan sisteme e okul sistemi denir. Öğrenciler e okul öğrenci girişi yaptıktan sonra, sınav tarihlerine ve bu sınavlardan aldıkları notlara, devamsızlık bilgilerine, haftalık ders programlarına ve bu derslere giren öğretmenlerin bilgisine ve derslere giriş ve çıkış saatlerine ve bunular gibi birçok bilgiye bulaşabilirler.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.