E Okul VBS Mobil Giriş

E Okul VBS Mobil Giriş

Öğrenciler ve veliler, e okul veli bilgilendirme sistemine mobil üzerinden de girebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri tarafından 2007 yılında hizmete alınan e okul veli bilgilendirme sistemi geçen her sene güncellenerek geliştirilmiş ve sistemin mobil uygulaması devreye alınmıştır. Veliler ve öğrenciler e okul VBS mobil giriş üzerinden sisteme giriş yaparak, öğrencinin tüm eğitim hayatı boyunca okulda yaşadığı tüm bilgilere ulaşabilmektedirler.

E Okul Mobil

Velilerin yoğun iş temposunda okula gitmeden çocukları hakkındaki tüm bilgilere ulaştığı sistem olan e okul sistemi, veliler, öğrenciler ve öğretmenleri tek bir platformda bir araya getirmiştir. Bu sistem kurulmadan önce okullarda sık sık veli toplantıları yapılmaktaydı ve bu toplantılar sayesinde veliler, çocukları hakkında bilgilendirilmekteydi. Ancak bazen öğrenciler ebeveynlerini bu toplantılar hakkında bilgilendirmemekteydi. E okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, veliler, çocukları hakkındaki tüm bilgilere istedikleri zaman ve istedikleri yerde tek bir tık ile ulaşabilmektedirler. E okul mobil uygulamasının geliştirilmesi ile internet bağlantısının olduğu her yerden e okul VBS mobil girişi ile sisteme giriş yapan veliler, çocuklarının not durumlarından, devamsızlık bilgilerine kadar birçok bilgiye ulaşabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Mobil Uygulaması

E okul veli bilgilendirme sistemi, e okul yönetim bilgi sistemi, e okul öğrenci girişi mobil uygulama olarak geliştirişmiş ve mobil cihazlardan giriş yapılabilmektedir. Velilerin, öğrencilerin not durumlarını, devamsızlık bilgilerini, okudukları kitapları kolaylıkla takip edebileceklerdir. E okul vbs mobil giriş ile öğrencilerin karne notlarından, aldıkları belgelere, sınav tarihlerine ve sınav sonuçlarına kadar, haftalık ders programlarına, ders giriş-çıkış saatlerine ve derse girecek öğretmenin bilgisine kadar her türlü bilgiye ulaşılabilmektedir.

E Okul VBS Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

MEBBİS tarafından hayata geçirilen e okul sisteminin resmi mobil uygulaması da geliştirilmiş ve Google Play Store’daki yerini almıştır. Uygulama mobil cihazlara ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Android işletim sistemine sahip olan cep telefonu veya tabletlere Google Play Store üzerinden “MEB E-OKUL VBS” ismi yazılarak aratılır ve mobil cihaza indirilir ve mobil cihaz üzerinden internet bağlantısının olduğu her yerden giriş yapılabilir.