E Okul öğrenci Girişi İlkokul

E Okul Öğrenci Girişi İlkokul

E okul öğrenci girişi ilkokul kayıt işlemi, ilkokula ilk defa kayıt olacak öğrenciler için e okul üzerinden verilen bir hizmettir. E okul ilkokul kayıt sistemi sayesinde, herhangi bir evrak ile uğraşmadan, kayıt zamanı öğrenciler e okul sistemi üzerinden okula kayıt yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alt yapısı hazırlanan e okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde hem öğrenciler hem de veliler eğitim ve öğretim ile ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

E Okul İlkokul Kayıt Nasıl Yapılır?

E okul ilkokul kayıt işlemi yapabilmek için, kayıt döneminin açılması gerekmektedir. Bu dönem geldiğinde sistem açılacaktır. Bu sisteme e okul sistemi üzerinden ulaşılabilmektedir. E okul web sitesine giriş yapılır. Açılan sayfadan kayıt dönemi geldiğinde öğrenci girişi yapılabilecektir. Bu şekilde öğrencinin ilkokula kaydı e okul kayıt sistemi sayesinde yapılmış olur.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapıldıktan sonra açılan sayfadaki menüden haftalık ders programı sekmesi tıklanır. Bu sekme altından haftalık ders programına, derslere giren öğretmenlerin bilgisine ve derslerin başlangıç ve bitiş saatlerine ulaşılabilir. Devamsızlık bilgisi sekmesinden, dönem içinde öğrencinin özürlü ve özürsüz olarak okula gelmediği günler bilgisine ulaşılabilir. Öğrenci okul numarası okul tarafından her öğrenciye verilen bir numarasıdır ve sisteme giriş yapmak için bu numaraya ihtiyaç vardır. Kayıt, evraksız ve bağışsız olarak kayıt işlemlerinin yapıldığı bölümdür.

E Okul Şifre Alma

E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için, e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak açılan sayfadan giriş yapılır. Bu sayfadaki ilgili boş yerler öğrencinin bilgileri ile doldurulduktan sonra giriş butonuna basılarak sisteme giriş yapılır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, öğrencinin devamsızlık bilgisi, not bilgisi, haftalık ders programı, sınav tarihleri ve sınav sonuçları, aldığı teşekkür ya da takdir belgeleri, yılsonu başarı puanı, şube yazılı sınav ortalamaları, nakil durumu, sınıf bilgisi ve e-karne bilgilerine ulaşılabilmektedir. Tüm bu bilgilere ulaşabilmek için, diğer yandan yönetim bilgi sistemi girişinden giriş yapan öğretmenler ve okul yöneticileri bu bilgileri sisteme giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.