E Okul Bilgi Sistemi Girişi

E Okul Bilgi Sistemi Girişi

E okul bilgi sistemi girişi yaparak, Milli Eğitim Bakanlığının vatandaşlara eğitim hizmetlerini kolaylaştırmak için verdiği hizmetlerden yararlanılabilir. E okul sisteminden öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve veliler olmak üzere birçok kişi faydalanabilmektedir. Web tabanlı bir yazılım olarak MEB Bilişim Sistemleri tarafından geliştirilen sistem sayesinde öğrenci ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilmektedir. Genç nüfusun fazla olduğu ülkemizde eğitim sisteminin aksamaması için geliştirilen bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri tarafından 2007 yılında hizmete sokulan sistem, öğrencinin tüm ders notlarını, müfredatını ve akademik takvimini, devamsızlık durumunu, sınav tarihleri ve giriş yerlerini, sınav sonuçlarını ve daha pek çok bilgiyi barındırmaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Üzerinden Öğrenilecek Bilgiler

E okul sistemi, devlet okullarını kapsadığı gibi özel okulları da kapsamaktadır. Sistem içerisinde birçok farklı hizmet bulunmaktadır. Bir öğrencinin eğitime başladığı ilk andan mezun olduğu ana kadar ki tüm eğitim sürecini kapsayan bir sistem olan e okul sistemi aynı zamanda velilerinde kullanımına açık bir sistemdir. Sistemde en çok sorgulanan bölüm not bilgisi bölümüdür. Öğrenciler, okulda oldukları sınavların sonuçlarını öğrenmek için sık sık sistemi ziyaret etmektedirler. Proje ödevleri, performans ödevleri ve bunlardan alınan n otların bilgisine ulaşmak içinde sisteme giriş yapılmaktadır. Ders programı bilgisine ulaşan öğrenciler, ayrıca derslere kimin girdiğine ve derslerin başlangıç ve bitiş saatlerine de bakabilirler. Öğrencinin devamsızlık bilgisi de, veliler ve öğrenciler tarafından en çok kontrol edilen bölümdür. Mazeretli ya da mazeretsiz olarak yapılan devamsızlıklar buradan kontrol edilebilir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Erişim Nasıl Sağlanır?

E okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler, çocuklarının öğrencilik haytalarını yakından takip etmektedirler. Siteye giriş yapan öğrenciler veya veliler, resimdeki karakterleri doğru olarak girdikten sonra, öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası da girildikten sonra giriş butonuna basılarak sisteme giriş yapılır. Son teknolojiden faydalanarak hazırlanan e okul sisteminin geliştirilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa ve Amerika’daki eğitim sistemlerini yakından takip ederek, sürekli güncellemeler yapmaktadır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.