EBA Test

EBA Test sayfalarına ulaşabilmek için öncelikle EBA öğretmen girişi yada EBA öğrenci giriş yaparak EBA sayfasına giriş yapılmalıdır. EBA giriş yapıldıktan sonra Eba kurs veya EBA ders yada EBA test sayfalarından faydalanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Dünyanın rastgele bir yerinde şu şekilde bir sınıf yok. Başka Bir Deyişle ‘gece beni uyku tutmadı, saat olmuş gecenin biri, şu fotosentezi anlatır mısın hocam?’ diye, gideceğiniz bir yer yok. Gel EBA’ya, gecenin 1’inde de olsa sana fotosentezi de anlatalım, karekökü de anlatalım, Thales teoremini de anlatalım. Hangi dersten, neye ihtiyacın varsa 24 saat EBA’da var” diye konuştu.

Bakan Avcı, bu yıl “e-kurs” modülü üstünde kayıt edinilen, ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarıyla alakalı, uygulamayı geçtiğimiz yıl ” takviye kursları” ismi altında başlattıklarını ifade etti.

Türkiye’de evvelki yıllarda dershane garabetinin yaşandığını vurgulayan Avcı, ” Artık çığrından da çıkmıştı. İyi niyetle ve eğitimci yaklaşımıyla görev yapmış olan kurumlarımızı tenzih ederek söylüyorum, kritik bir soygun sahası da oluşmuştu” diye konuştu.

Evlerini, arabalarını satarak çocuğunu dershaneye yazdıran kişilerin, daha iyi eğitim aldırdıklarını zannettiklerini söyleyen Avcı, dershanelerin okul olabilmesi amaçlı dönüşüm yazılımı başlattıklarını ve gerçek eğitimcilerle zamanı yürüttüklerini açıkladı.

Avcı, dershanelerin büyük bir bölümünün dönüştüğünü anımsadarak , bakanlık olarak okul dışı eğitim olanaklarının genişletilmesine, önünün kapatılmaması istikametinde bir yaklaşım benimsediklerine de ifade etti.

Bu sebeple geçtiğimiz sene okuldaki eğitimden daha fazlasını talep eden öğrenciler amaçlı, ücretsiz destek kurslarını tertip etmeye başladıklarını anımsadan Avcı, öğretmenlerin ek ders ücretleri düşük olmasına nazaran fedakarlıkla kurslarda ders verdiğini, ücretlerin bu sene 2 katına çıkarıldığını ifade etti.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

Yorumlar

“EBA Test” için 10 cevap

 1. Aleyna dedi ki:

  Eba’ya kayıt olucam ama olamıyorum gıcık oldum.

 2. Melek zübeyde dedi ki:

  Merhaba ben yeni üye oldum

 3. Melek zübeyde dedi ki:

  İntereti açık olana bir soru sora bililmiyim

 4. Gizli Tanık dedi ki:

  Ben de eba test sayfasına giremiyorum

 5. Gizli Tanık dedi ki:

  Üstelik döküman paylasamiyorum

 6. Ayse Korkmaz dedi ki:

  Merhaba ben yeni uye oldum Bana biraz ebayi tanitirmisiniz

 7. ALEYNA dedi ki:

  Ebaya nasil uye olcam.

 8. Yasemin dedi ki:

  Ebaya güveniyorum beni yarı yolda bırakmaz