EBA Öğretmenin Şifre Alması

Tüm Resmi Okullar ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri MEBBİS sayfasına ulaştıktan sonra” Yönetici Modülüne” giriş yapın.

Yönetici Modülüne giriş yapıldığında; İlgili yerler doldurulacak ve açılan pencere de sağ bölümde kuruma ilişkin olan DynEd şifresi almak amaçlı uyarı yazısının üzerine gelinecek ve sonrasında işlem gerçekleşecektir.

Kurum şifresini aldınız.

• Elinizdeki şifre İl ya da İlçe şifresi ise yalnızca bu kısımlarda gözlem ve değerlendirme yapmak amaçlı kullanabilirsiniz rastgele bir müdahalede bulunamazsınız.
• Bu şifreyi yalnızca alakalı kişiler ile paylaşımı mümkündür.

EBA Öğretmen Şifresi Alma

1- İlk olarak www.eba.gov.tr adresine gidilir. 

2- Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanarak giriş sağlanır.

3- Ekrana gelen sayfadan ”MEBBİS Girişi” sekmesine tıklanır.

4- “Giriş Kodu” bölümüne “Kullanıcı Doğrulama”nın altındaki giriş kodunu (Örn: 85532), “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne MEBBİS şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır.

5- “EBA Şifre Oluşturma Ekranı”ndan şifre oluşturulur ve “Şifre Oluştur” butonuna basılır.

6- Böylelikle EBA şifresi oluşturulmuş olur. 

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Arkadaşlar ben eba şifremi unuttum, nasıl şifremi geri alırım. Şimdi bizim sınıf öğretmenide başka okula gitti. Off şimdi ben nedecem nolursunuz bana yardımcı olun.

  2. Burdan öğrencilere seslenmek istiyorum, eba ile alakalı tüm sorularınızı burdaa yazarsanız size cevaplayıp yardımcı olmaya çalışacağım.

Başa dön tuşu